Nëse sot produkti i kozmetikës BB Cream është kaq i famshëm kudo në botë, kjo ështe falë K-Beauty. MISSHA, është e specializuar për prodhimin e BB Cream dhe ka krijuar një nga produktet më të preferuar dhe të shitur, M Perfect Cover BB Cream. Formulimi i tij me kolagjen të hidrolizuar dhe acid hialuronik, e mban lëkurën të hidratuar dhe lufton shenjat e moshës. Ka një mbulim mesatar, mbulon njollat, duke i dhënë ton të njëtrajtshëm lëkurës. Për më tepër ofron mbrojtje me SPF42 PA+++ ndaj rrezeve të dëmshme UV të diellit. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

*50ml

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

kolagjen i hidrolizuar, ceramide, ekstrakt nga algat, ekstrakt havjari, acid hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Water (Aqua), Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-10 Dimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Arbutin, Mineral Oil, Glycerin, Polyethylene, Talc, Phenyl Trimethicone, Beeswax (Cera Alba), Iron Oxides (CI 77492), Sodium Chloride, Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499), Methylparaben, Fragrance,Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Hydrolyzed Collagen, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Disodium EDTA, Adenosine, Algae Extract,  Caviar Exctract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract,  Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Fagus Sylvatica Bud Extract, Ceramide NP (Ceramide 3), Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Alpha-lsomethyl lonone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001, duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

Customer Reviews

Based on 3 reviews Write a review

MISSHA M Perfect Cover BB Cream SPF42 PA+++

1,150 ALL 2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI