Nëse dëshironi një lëkurë të butë dhe me shkëlqim gjatë gjithë kohës, MISSHA Glow Skin Balm To Go Mist është zgjidhja perfekte! Ky spray 5-në-1 mund të përdoret si hidratues, maskë mëngjesi, primer dhe krem shkëlqyes, duke ofruar një lëkurë rrezatuese. I formuluar me 77,8% ujë trëndafili Damask, acid hialuronik, aquaceramide dhe vaj të farës së jojobës, ky spray fytyre ofron një nxitje të menjëhershme hidratimi duke i dhënë lëkurës një shkëlqim rrezatues pa prishur grimin. Përbërësi i patentuar i lagështisë rimbush lëkurën e thatë, duke ju dhënë shkëlqim afatgjatë. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës. Ky mist hidratues është i sigurt për përdorim gjatë shtatëzanisë. 

Formula e tij është jokomedogjenike, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, sulfate, silikon, fragrancë artificiale.

*80ml

Sprucojeni në fytyrë sa herë të keni nevojë për ndjesi hidratimi dhe freskie, apo edhe në zona të tjera të trupit ku e shihni të nevojshme. Mund të përdoret edhe sipër makeup-it.

Përbërësit "magjik"

ujë trëndafili, acid hialuronik, aquaceramide, vaj i farave jojoba

Lista e plotë e përbërësve

Rosa Damascena Flower Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Glycerin, Water, Niacinamide, Propanediol, Pentylene Glycol, Ceteareth-12, Choleth-24, Glyceryl Stearate, Hydrolyzed Jojoba Esters, Polyglyceryl-2 Oleate, Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Isononanoate, Cetyl Palmitate, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Carbomer, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, 1,2-Hexanediol, Octanediol, Tromethamine, Cananga Odorata Flower Oil, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Peel Oil, Citrus Reticulata (Tangerine) Leaf Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Caprylic/Capric Triglyceride, Xylitol, Hydrogenated Lecithin, Glucose, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Ceramide NP, Hydrolyzed Collagen, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Histidine, Cysteine, Methionine

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001, duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

MISSHA Glow Skin Balm To Go Mist

2,200 ALL 3,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI