Produkti bestseller MISSHA Choboyang BB Cream SPF30 PA++ vjen në një riformulim të ri me formulë të përmirësuar! Efektet e mrekullueshme të këtij BB Cream janë të shumta, sepse të shumta janë edhe ekstraktet e bimëve medicinale aziatike që ai përmban... Krijon një mburojë të butë, falë konsistencës kremoze që ka, duke  e bërë të lëkurën të duket natyrale dhe shumë e shëndetshme me kalimin e kohës gjatë gjithë ditës. Ky BB cream adreson përmirësimin e rrudhave, zbardhjen e hiperpigmentimit dhe njollave, si edhe ofron mbrojtjendaj rrezeve UV të diellit: SPF30 PA++.
Gjithashtu, përbërja me ar të pastër, e bën këtë produkt të veçantë dhe luksoz. Përtej mbulimit të plotë, ky produkt e lë lëkurën me një tonalitet të njëtrajtshëm dhe i fal shkëlqim asaj.

Disa elemente që janë përmirësuar në këtë version: 


1: Mbulim më i plotë dhe qëndrueshmëri më e lartë

Formulimi ka efekt më afatgjatë, duke e ruajtur grimin për një kohë të gjatë pa e prishur atë. Tonaliteti qëndon njësoj pa u oksiduar. 


2: Tonalitet më natyral

Përmban formulimin e patentuar: Multi Bound Gum Complex™, i cili parandalon kolapsin apo prishjen e grimit, duke krijuar grim me cilësi të lartë. Gjithashtu përmban 3 lloje pudre të hollë me madhësi të ndryshme dhe përbërje aminoacidesh, për efekt fiksues dhe për të korigjuar dhe zhdukur dukjen e poreve.

3: Formulim perfekt për lëkurën. 

Përmban Teknologjinë ngjitëse Bonding Glue System, që zgjat grimin "e shëndetshëm" dhe me shkëlqim për një kohë të gjatë.


4: Kondicionimi i lëkurës, që nuk rëndon as lëkurën e lodhur.
Përmban Cica Calming ComplexMadecassoside, Panthenol, Bifida Fermentation Lysate, që ndihmon në zbutjen e lëkurës, kështu që ka një efekt qetësues për lëkurën e lodhur nga stimujt e jashtëm. 

5: Dizajn më modern

*50ml

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor). Mund të përdoret edhe 

Përbërësit "magjik"

ekstrakt i bimës Centella Asiatica, ekstrakt i frutit Lime, adenosine, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Titanium Dioxide, Panax Ginseng Root Extract, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclopentasiloxane, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate , Dimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Arbutin , Cyclohexasiloxane, Zinc Oxide , Sodium Hyaluronate, Calcium Stearate, Ethylhexyl Salicylate, Magnesium Sulfate, Sorbitan Sesquioleate, Diisostearyl Malate, Talc, Iron Oxides, Beeswax, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Butylparaben, Cordyceps Sinensis Extract, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Fruit Extract, Disteardimonium Hectorite, Fragrance, Houttuynia Cordata Extract, Hydroxyethylcellulose, Methylparaben, Propylparaben, Triethoxycaprylylsilane, Dimethicone/Methicone Copolymer, Propylene Carbonate, Adenosine, Asparagus Lucidus Root Extract, Laminaria Japonica Extract, Tussilago Farfara (Coltsfoot) Flower Extract, Bacillus/Soybean Ferment Extract, Bletilla Striata Root Extract, Echinacea Purpurea Extract, Perilla Ocymoides Leaf Extract, Cynanchum Wifordi Root Extract, Lycium Chinense Root Extract, Polygonum Multiflorum Root Extract, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Allium Sativum (Garlic) Bulb Extract, Asparagus Cochinchinensis Root Extract, Astragalus Membranaceus Root Extract, Cnidium Officinale Root Extract, Coptis Chinensis Root Extract, Ginkgo Biloba Nut Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Morus Alba Bark Extract , Ophiopogon Japonicus Root Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Poria Cocos Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Silica, Terminalia Chebula Fruit Extract, Gold​

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001, duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

MISSHA Choboyang BB Cream SPF30 PA++ (New Version)

2,000 ALL 3,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI