MISSHA Bee Pollen Renew Intense Moisturiser, është një nga produktet më të fundit në linjën e njohur "Bee Pollen" të markës koreane MISSHA, e cila synon kryesisht lëkurën që ka nevojë për rigjenerim. Poleni i mbledhur nga bletët përbën një burim natyral të antioksidantëve si acidet fenolike dhe polifenolet. Gjithashtu, është i mbushur me lëndë ushqyese si proteina, minerale dhe vitamina që ndihmojnë në qetësimin e lëkurës së dëmtuar. Nga ana tjetër, formulimi me përbërësit ushqyes si gjalpi shea dhe i mjaltit të shkretëtirës, nxit prodhimin e kolagjenit për të ndihmuar në zhdukjen e shenjave post-akne. Përveç kësaj, ky locion ndihmon në zbehjen e njollave dhe hiperpigmentimin e lëkurës falë kombinimit të niacinamideve (që ofrojnë njëtrajtësim të tonit të lëkurës) dhe që ndihmojnë në rigjallërimin e lëkurës.  I përshtatshëm për lëkurën mikse dhe atë akneike!

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial. 

*130ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit hidratues dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

 Poleni i bletëve, gjalp shea, përbërës të mjaltit së shkretëtirës dhe niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Pollen Extract, Water, Glycerin, Propanediol, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Vinyl Dimethicone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Glyceryl Stearate, C14-22 Alcohols, Chlorella Vulgaris Extract, Glucose, Hydroxyacetophenone, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Butylene Glycol, Fructooligosaccharides, Fructose, Carbomer, Tromethamine, C12-20 Alkyl Glucoside, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Adenosine, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melia Azadirachta Flower Extract, Dextrin, Melia Azadirachta Leaf Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Disodium EDTA, Caprylyl/Capryl Glucoside, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Sorbitan Oleate, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Anthemis Nobilis Flower Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Hydrogenated Lecithin, Corallina Officinalis Extract, Ethylhexylglycerin, Myristyl Alcohol, Rosa Damascena Flower Oil, Lauryl Alcohol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Royal Jelly Extract, Aspalathus Linearis Leaf Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Anthemis Nobilis Flower Extract, Choleth-24, Honey Extract, Phenethyl Alcohol, Chrysanthemum Boreale Flower Extract, Caprylyl Glycol, Propolis Extract, Sodium Hyaluronate, Maltodextrin, Hydrolyzed Royal Jelly Protein, Ceramide NP

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001 duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

MISSHA Bee Pollen Renew Intense Moisturiser

2,800 ALL 4,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI