MISSHA Atelo Collagen 500 Power Plumping Cream është një krem i krijuar specifikisht për të trajtuar shenjat e moshës dhe rrudhat e thella, falë formulimit me kompleks kolagjeni Atelo Collagen. Ky përbërës me prejardhje nga Franca është i formuluar në madhësi të vogla molekulare. Falë këtyre molekulave ky krem arrin të depërtojë në të gjitha shtresat e lëkurës, duke ofruar lëmim edhe të vijat më të thella dhe të holla, duke ofruar rezultate fantastike. Ky krem gjithashtu mundëson hidratim të thellë në lëkurë dhe rrit elasticitetin duke ofruar edhe një pamje sa më "firming" të lëkurës. Nga ana tjetër formulimi me niacinamide ndihmon në njëtrajtësimin e tonit të lëkurës, duke trajtuar kështu dhe hiperpigmentimin. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës. 

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, sulfate, fragrancë artificiale.

*40ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

Atelo Collagen (mikrokapsula kolagjeni)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dipropylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Glyceryl Stearate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Polyglyceryl-6 Distearate, Dicaprylyl Ether, Panthenol, Polyglyceryl-10 Laurate, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Collagen, Jojoba Esters, Hydroxyacetophenone, Alcohol, Cetyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Beeswax, Ethylhexylglycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Adenosine, Disodium Edta, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Sodium Laurate, Beeswax, Phellodendron Amurense Bark Extract, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Anthemis Nobilis Flower Oil, Hydrolyzed Collagen Extract, Lauric Acid, Arginine/Lysine Polypeptide, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Cyanocobalamin, Juniperus Mexicana Oil, Hydrolyzed Elastin, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Sorbitan Isostearate, Ceramide Np, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Tetrahydropiperine, Tocopherol, Elastin, Hyaluronic Acid, Phospholipids, Soluble Collagen, Silica Dimethyl Silylate, Pentylene Glycol, Sorbic Acid, Sodium Chondroitin Sulfate, Atelocollagen, Copper Tripeptide-1, Magnesium Pca, 1-Methylhydantoin-2-Imide, Alanine, Arginine, Asparagine, Aspartic Acid, Calcium Chloride, Citrulline, Cysteine, Dipotassium Phosphate, Formic Acid, Glucosamine Hcl, Glutamic Acid, Glutamine, Glycine, Histidine, Isoleucine, Leucine, Lysine, Magnesium Chloride, Magnesium Citrate, Methionine, Phenylalanine, Proline, Sea Salt, Serine, Sucrose, Taurine, Threonine, Tryptophan, Tyrosine, Valine

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001 duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

MISSHA Atelo Collagen 500 Power Plumping Cream

3,500 ALL 5,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI