MISSHA Airy Fit Sheet Mask janë maskat më të reja të koleksionit "Koral Secrets"nga marka më inovative MISSHA. Këto maska pëlhure me fibra celuloze janë të zhytura dhe njomura në sasi të bollshme esence duke adresuar çdo problematikë të lëkurës tuaj. Vijnë në disa variante të ndryshme për të adresuar: dehidratimin, aknet, poret, sensitivitetin etj. 

Formulimi me Aloe Vera ndihmon në qetësimin e lëkurës së acaruar nga dëmtimi i diellit duke ulur temperaturën e lëkurës me efektin e saj freskues. 

Formulimi me Cucumber ka veti të fuqishme hidratuese dhe ndihmon në rigjallërimin dhe rritjen e elasticitetit të lëkurës.

Formulimi me Green Tea ka veti antiinflamatore, ndihmon në rregullimin e sebumit të tepërt dhe ka veti të fuqishme antioksiduese.

Formulimi me Honey ofron hidratim të thellë dhe ka veti të fuqishme antibakteriale. Premton një lëkurë të shëndetshme dhe me vitalitet.

Formulimi me Lemon ndihmon në zbehjen e hiperpigmentimit, njollave kafe, atyre post-akne, dhe qukave. 

Formulimi me Pearl ndihmon në luftën kundër shenjave pre-mature të moshës, siç janë: dehidratimi, lëshimi i lëkurës, vijat dhe rrudhat.

Formulimi me Pomegranate ndihmon në hidratim të lëkurës, rritjen e elasticitetit dhe falë vetive të fuqishme antioksiduese trajton shenjat e moshës.

Formulimi me Potato është e pasur me aminoacide dhe antioksidantë të ndryshëm, që ndihmojnë në hidratimi dhe zbutjen e lëkurës së dehidratuar dhe të ashpër.

Formulimi me Red Ginseng ka veti antioksiduese dhe hidratuese që e bëjnë lëkurën të ruajë lagështinë e saj natyrale dhe të ketë një barrierë të fortë. 

Formulimi me Rice i ofron lëkurës qetësim, hidratim dhe një pamje plot shkëlqim duke njëtrajtësuar tonin e lëkurës dhe zbehur të gjitha llojet e hiperpigmentimit të lëkurës.

Formulimi me Shea Butter ka veti anti-inflamatore dhe antioksiduese, në shërimin e inflamacionit të lëkurës dhe riparimit të barrierës së saj të dëmtuar nga radikalet e lira, ose faktorë të tjerë të jashtëm.

Formulimi me Tea Tree qetëson irritimin e lëkurës, dhe trajton intensivisht aknet duke mundësuar minimizimin e çdo inflamacioni.

Formulimi i tyre është hipoalergjik, jokomedogjenik, i testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon dhe vajra esencial.

*19g

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Lista e plotë e përbërësve

 (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Citrus Paradisi  (Rice) Extract (1, Allantoin, Cellulose Gum, Pogostemon Cablin (Cucumber) Fruit Extract, Amyris Balsamifera Bark Oil, Cetyl Ethylhexanoate, Propanediol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Lavandula Angustifolia (Pomegranate) Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract (1, Sorbitan Stearate, Geranium Maculatum(Potato) Pulp Extract, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Trehalose, Hydroxyethylcellulose, Daucus Carota Sativa (Aloe Vera) Leaf Extract, Cedrus Deodara (Cedarwood) Oil, Stearic Acid, PVM/MA Copolymer, Vitis Vinifera

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001 duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

 

MISSHA Airy Fit Sheet Mask

165 ALL 300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI