MEDIPEEL Red Lacto Collagen Wrapping është maska më "IN" e momentit për kujdesin ndaj lëkurës, e cila thahet pas një periudhe të shkurtër kohore duke krijuar një shtresë të hollë si "lëkura e gjarprit" që mund të lëvrohet lehtësisht. Kjo maskë ndihmon në tkurrjen e poreve dhe rrit elasticitetin e lëkurës duke ofruar një lëkurë të pastër dhe të butë. E formuluar me 70.2% kolagjen të hidrolizuar, kjo maskë nxit prodhimin e kolagjenit në lëkurë, duke minimizuar dhe parandaluar vijat e holla dhe rrudhat. Përbërësit si vaji i farës së jojobës ofrojnë një hidratim të thellë dhe kujdes intensiv për lëkurën, ndërsa prania e hialuronat natriumit dhe panthenolit përshpejton procesin e rikthimit të lagështisë së lëkurës dhe mbrojtjen nga faktorët e jashtëm të mjedisit. Kjo maskë do t’ju mrekullojë me efektet e saj çudibërëse dhe do ta ndjeni lëkurën më të pastër, të hidratuar dhe me më shumë elasticitet.

*70ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe keni përfunduar rutinën tuaj merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë në mënyrë të barabartë. Sigurohuni që të shmangni zonat më të ndjeshme të fytyrës suaj, si zonë rreth syve dhe buzëve. Kur maska të jetë tharë plotësisht (20-30 minuta), tërhiqeni ngadalë poshtë. Më pas aplikoni kremin hidratues.

Përbërësit "magjik"

kolagjen të hidrolizuar, vaj i farës së jojobës,hialuronat natriumit, panthenol

Lista e plotë e përbërësve

Hydrolyzed Collagen Extract(70.23 %), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Polyvinyl Alcohol, Methylpropanediol, 1,2-hexanediol, Algin, Polysorbate 80, Caprylic/capric Triglyceride, Polyglyceryl-10 Oleate, Pullulan, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate, Panthenol, Disteardimonium Hectorite, Sodium Polystyrene Sulfonate, Water, Cellulose Gum, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Butylene Glycol, Sodium Phytate, Lactobacillus Ferment(1,000 Ppm), Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Lysine, Alanine, Arginine, Valine, Isoleucine, Tyrosine, Threonine, Phenylalanine, Proline, Histidine, Methionine, Cysteine, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Peg-100 Stearate, Fragrance, Ethylhexylglycerin

 

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

MEDIPEEL+ Red Lacto Collagen Wrapping

3,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI