Mjafton vetëm një aplikim i esencës MEDIPEEL+ Peptide9 Volume All In One Essence Pro për të kuptuar efektet e saj të mrekullueshme në lëkurë. E mbushur me shtatë lloje kolagjeni, kjo esencë nxit prodhimin e kolagjenit në lëkurë, duke minimizuar vijat e holla dhe rrudhat, si dhe duke i parandaluar ato. Formulimi me nëntë lloje peptidesh rrit fuqinë e kolagjenit në lëkurë dhe ndalon komunikimin e nervave me muskujt, duke parandaluar krijimin e rrudhave. Nga ana tjetër, acidi hialuronik në peshë molekulare të ndryshme dhe ekstrakti i centella asiatica hidratojnë plotësisht lëkurën ndërkohë që edhe forcojnë barrierën mbrojtëse të saj. Ndërsa, formulimi me probiotikë (lactobacillius) ruan florën e lëkurës të shëndetshme dhe mundëson përthithjen më të mirë të përbërësve të tjetër, duke sigurar kështu një efektivitet maksimal. Esenca është e përshtatshme për lëkurë të thatë dhe adreson shenjat e moshës. Kjo esencë është e sigurt për t’u përdorur gjatë shtatëzanisë.

Formula e saj është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe jo-komedogjenike. Nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*100ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni përgatitur me tonerin, merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) të esencës dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje.

Përbërësit "magjik"

shtatë lloje kolagjeni, nëntë lloje peptidesh, acid hialuronik, ekstrakt centella asiatica

Lista e plotë e përbërësve

Water, Methylpropanediol, Glycerin, Hydrogenated Polyisobutene, Methyl Perfluoroisobutyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Methyl Perfluorobutyl Ether, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Cyclohexasiloxane, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Decyl Glucoside, Sodium Myristoyl Glutamate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Palmitic Acid, Betaine, Elaeis Guineensis (Palm) Kernel Oil, Hydroxyethyl Urea, Stearic Acid, Hydroxyacetophenone, Dimethicone, Carbomer, Arginine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Propanediol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Ammonium Lactate, Urea, Allantoin, Fragrance, Adenosine, Alcohol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Laureth-23, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Juniperus Communis Fruit Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Sodium Guaiazulene Sulfonate, Anthemis Nobilis Flower Water, Benzyl Glycol, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Magnolia Officinalis Bark Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Taraxacum Officinale (Dandelion) Rhizome/Root Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Collagen, Hydrogenated Polydecene, Caprylyl Glycol, Decylene Glycol, Trideceth-6, Sodium Polyacrylate, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Polymethacrylate, Fructan, Anemarrhena Asphodeloides Root Extract, Hyaluronic Acid, Desamido Collagen, Sorbitan Laurate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Nonoxynol-12, Raspberry Ketone, Chondrus Crispus Extract, Hydroxyethylcellulose, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Astaxanthin, Ethyl Hexanediol, Hydrolyzed Elastin, Palmitoyl Tripeptide-5, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Methylparaben, Oligopeptide-29, Oligopeptide-32, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Ethylparaben, Propylparaben, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tripeptide-1

 

 

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

MEDIPEEL+ Peptide9 Volume All In One Essence Pro

4,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI