MEDIHEAL W.H.P White Hydrating Black Mask EX është krijuar posaçërisht për të gjitha lëkurat që kanë probleme me hiperpigmentimin. Formulimi i kësaj maske me niacinamide dhe ekstrakt të frutave Euterpe Oleracea bëjnë të mundur njëtrajtësimin e tonit të lëkurës, ndërsa kompleksi "Aqua Seal" (Xylitylglucoside, Anhydroxylitol dhe Xylitol) i ofron lëkurës hidratim të thellë në të gjitha shtresat e saj. Kjo maskë është e përbërë me qymyr druri Binchotan, i cili i ofron pëlhurës rreze terapeutike infra të kuqe dhe anione negative të cilat rikthejnë elasticitetin dhe energjinë lëkurës. Kjo maskë gjithashtu ndihmon edhe në tkurrjen e poreve dhe largimin e papastërtive të grumbullara në to. Kjo maskë gjithashtu është e formuluar me acid hialuronik dhe allantoin të cilat mundësojnë hidratim dhe qetësim të lëkurës ndaj irritimeve të ndryshme. E përshatshme për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për atë me tendencë hiperpigmentimi. 

Formula e saj është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm , si: alkool, paraben, silikon, sulfate, vajra artificial.

*1 copë
*25ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 15-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

niacinamide, ekstrakt të frutave Euterpe Oleracea, "Aqua Seal" (Xylitylglucoside, Anhydroxylitol dhe Xylitol), qymyr druri Binchotan, acid hialuronik, allantoin

Lista e plotë e përbërësve

Water, Propylene Glycol, Niacinamide, Glycerin, Dipropylene Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Butylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Trehalose, Charcoal Powder, Disodium EDTA, Arginine, Carbomer, Hydroxyethylcellulose, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, 1,2-Hexanediol, Fragrance

Marka koreane MEDIHEAL është themeluar nga Fakulteti i Dermo-esktetikës mjekësore në Universitetin shtetëror të Seulit, në Korenë e Jugut. Produktet e kësaj marke janë krijuar nga një ekip i përkushtuar i ekspertëve të lëkurës. MEDIHEAL ofron një gamë të gjerë të produkteve, ky mbizotërojnë maskat “Sheet Mask”, me formulë inovative për t’i ofruar lëkurës atë çka vërtet ajo ka nevojë. Marka promovon idenë e përdorimit të produkteve në kushte shtëpie, duke pasur një rezultat të mrekullueshëm në lëkurë pa pasur nevojë për trajtime profesionale të kushtueshme. Të gjitha produktet janë të testuara dermatologjikisht dhe për këtë arsye janë të sigurta për t’u përdorur. Marka është në krye të industrisë së bukurisë koreane, pasi ka shitur tashmë 10 milionë copë pako me maska, ndërsa reputacioni i tyre vazhdon të rritet çdo ditë.

MEDIHEAL W.H.P White Hydrating Black Mask EX

500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI