MARY & MAY Vitamin C + Bifida Lotion i dhuron njëtrajtësim tonit të lëkurës, rritje të elasticitetit falë përbërësve të mrekullueshëm që përmban. Ky krem locion përmban 1% vitaminë C, përbërësin e preferuar dhe shumë i dashur! Vitamina C ndihmon në ndalimin e mbiprodhimit të melaninës, duke minimizuar kështu njollat kafe të krijuara si pasojë e rrezeve të dëmshme UV. Gjithashtu nëse problematika në lëkurë janë njollat post-akne, ky locion ndihmon po ashtu në zbehjen e tyre. Nga ana tjetër formulimi me 30,000ppm bifida lysate, forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe duke i dhuruar asaj efekt shkëlqyes. Kjo pasi ky përbërës në përmbajtje të tij ka vitamina të ndryshme, aminoacide, minerale dhe acide organike të cilat janë të molekularizuara në përmasa shumë të vogla nga procesi i fermentimit, dhe depërtojnë lehtësisht në lëkurë duke ndihmuar që kjo e fundit të duket më e shëndetshme dhe rrezatuese se kurrë më parë! Gjithashtu vlen të theksohet se përbërësit e fermentuar që përmban ky locion eksfoliojnë butësisht lëkurën nga qelizat e vdekura, duke e lënë lëkurën të butë. Ky locion gjithashtu ndihmon në minimizimin e dukjes së poreve. Konsistenca e tij është shumë e butë dhe përthithet lehtësisht nga lëkura, prandaj është i përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për lëkurën me tendencë hiperpigmentimi, njolla kafe dhe shenja post akne.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, vajra esencial.

*120ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit hidratues dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

vitaminë C, bifida lysate, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Bifida Ferment Lysate (30,000ppm), Glycerin, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Dipropylene Glycol, Ascorbic Acid (1,000ppm), Butylene Glycol, Glyceryl Stearate SE, Cetyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Tromethamine, Hydroxyacetophenone, Carbomer, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Palmitic Acid, Stearic Acid, Panthenol, Fragrance, Tocopheryl Acetate, 1,2-Hexanediol, Adenosine, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore.  

MARY & MAY Vitamin C+ Bifida Lotion

1,300 ALL 2,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI