MARY & MAY Vegan Blackberry Complex Multi Sun Balm SPF 50+ PA++++është produkti që do të mrekulloi këdo! Balmet multifuksionale janë bërë trend jo vetëm në Korenë e Jugut, por tashmë edhe nga komuniteti i KORAL SECRETS! Veçantia e këtij produkti është se vjen me funksion të trefishtë pra: “3 në 1”. Një balm i cili siguron mbrojtje maksimale nga dielli me SPF 50+ PA++++, ofron hidratim si edhe kujdeset për parandalimin e shfaqjes së rrudhave. MARY & MAY Vegan Blackberry Complex Multi Sun Balm SPF 50+ PA++++, është i formuluar me 15,000 ppm kompleks Blackberry, vaj të farës së Jojobës dhe ujë Lotus blu, shumë të njohur për vetitë e tyre antioksiduese në lëkurë, duke ndihmuar në minimizimin e shfaqjes së rrudhave dhe mbojtjen e lëkurës nga dëmtimet e jashtme mjedisore dhe radikalet e lira. Gjithashtu, siguron qetësimin e lëkurës dhe mbrojtjen maksimale ndaj rrezeve të dëmshme të diellit! Nga ana tjetër, formulimi i tij përmban, Bisabolol dhe Tocopherol Acetate, për të ndihmuar në zbehjen e njollave kafe dhe përmirësimin e rrudhave. Ka një konsistencë të lehtë, përthithet shumë shpejt, nuk lë asnjë njollë të bardhë dhe jep ndjesi freskie pas aplikimit në lëkurë. Gjithashtu është një bazë shumë e mirë për makeup-in! 

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, slikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra esencial.

*10gr

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

15,000 ppm kompleks Blackberry, vaj të farës së Jojobës dhe ujë Lotus blu.

Lista e plotë e përbërësve

Cetylethylhexanoate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Synthetic Wax, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Isopropyl Palmitate, Dica Prilyl Carbonate, Butyl Octyl Salicylate, Diethylaminohydroxybenzoylhexylbenzoate, Ethylhexyltriazone, Tocopheryl Acetate, Polysilicone-15, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyltriazine, Vinyl Dimethicone , Ozokerite, Western Raspberry Extract, Jojoba Seed Oil, Blue Lotus Flower Water, Alpha-Bisabolol, Titanium Dioxide, Purified Water, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Poly Hydroxystearate/Sebacate, Butylene Glycol, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Coco-Caprylate/Caprate, Ethylhexylglycerin, Polyhydroxystearic Acid, Triethoxycaprylylsilene Phosphorus, 1,2-Hexanediol, Aluminum Hydroxide, Tocopherol, Ultramarine, Red Iron Oxide

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore. 

MARY & MAY Vegan Blackberry Complex Multi Sun Balm SPF 50+ PA++++

2,200 ALL 3,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI