Nëse keni lëkurë sensitive dhe me tendencë akneike MARY & MAY Specially For You Gift Set është seti ideal për ju! Ky set përfshin serumin: Houttuynia Cordata + Tea Tree Serum për të trajtuar inflamacionin e akneve, dhe kremin hidratues në trajtë xheli Sensitive Soothing Gel Cream për të qetësuar lëkurën dhe ndihmuar në zbehjen e njollave post akne. Seti përfshin gjithashtu një mini tester me 3 hapa të formuluar me Houttuymia Cordata dhe Tea Tree të cilat kanë efekt anti-inflamator për lëkurën. 

MARY & MAY Houttuynia Cordata + Tea Tree Serum

Ndonëse me pak përbërës, ky serum vetitë e tij i ka maksimale, falë formulimit me 85% esktrakt Houttuynia Cordata dhe 9.7% esktrakt nga pema e çajit. Nëse keni lëkurë të irrituar dhe shumë sensitive, mjafton të aplikoni disa pika të këtij serumi dhe do të vëreni qeësim të menjëhershëm të saj.

*30ml

MARY & MAY Sensitive Soothing Gel Cream

Ky krem hidratues është një "shpëtim" në rast se keni lëkurë sensitive, me tendencë skuqjeje dhe të inflamuar. Ofron menjëherë hidratim të thellë falë formulimit me 71.8% ekstrakt Houttuynia Cordata dhe 9.7% ekstrakt nga pema e çajit duke ofruar qetësim direkt pas aplikimit. Për të gjithë ju që keni tendencë skuqjeje apo rosacea, është provuar klinikisht që ky krem arrin të minimizoje skuqjen brenda 2 javëve përdorim të rregullt.

*70gr

Mary & May Houttuynia Cordata + Tea Tree Serum

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

Mary & May Sensitive Soothing Gel Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

Mary & May Houttuynia Cordata + Tea Tree Serum

ekstrakt Houttuynia Cordata, ekstrakt i pemës së çajit

Mary & May Sensitive Soothing Gel Cream

ekstrakt Houttuynia Cordata, ekstrakt i pemës së çajit

Lista e plotë e përbërësve

Mary & May Houttuynia Cordata + Tea Tree Serum

Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol

Mary & May Sensitive Soothing Gel Cream

Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Purified Water, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isododecane, Panthenol, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

3Step Sachet Serum

Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol [3Step Sachet Cleansing Foam] Houttuynia Cordata Extract (40.7%), Myristic Acid, Palmitic Acid, Glycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract (6.85%), Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Purified Water, Beeswax, Dipropylene Glycol, Lauryl Hydroxysultaine, Glyceryl Stearate SE, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Fragrance [3Step Sachet Blemish Cream] Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Purified Water, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isododecane, Panthenol, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore. 

MARY & MAY Specially For You Gift Set

4,100 ALL 4,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI