MARY & MAY Rose Collagen Mist Serum është një serum në formë spray për fytyrën, i cili mund të aplikohet dhe riaplikohet sa herë të jetë e nevojshme! Nga vetë emri që ka ky serum është i formuluar me 10,050 ppm ujë trëndafili Damask dhe 10,000 ppm kolagjen. Këta të fundit në bashkëveprim me njëri-tjetrin, rrisin elasticitetin e lëkurës dhe mbajnë në kontroll shenjat e moshës, duke i dhuruar lëkurës një pamje më rinore dhe plot freski! Nga ana tjetër uji i luleve Rosa Damascena është i pasur me polifenol, një antioksidant i fuqishëm dhe tocopherol, një përbërës që i adresohen shenjave të moshës! Formulimi me vajra si: ulliri, jojoba dhe avokado të përbërë me vitaminat E dhe B, forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe i ofrojnë kësaj të fundit një shtresë hidratimi, duke parandaluar dehidratimin e saj! Gjithashtu ky spray përmban niacinamide , që ndihmojnë në minimizimin e dukjes së poreve, në zbehjen e njollave kafe. Ky spray serum ofron trajtim dhe qetësim lëkurës së inflamuar dhe të irrituar. Spray është i përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, parabe, silikon, sulfate.

*100ml

Sprucojeni në fytyrë sa herë të keni nevojë për ndjesi hidratimi dhe freskie, apo edhe në zona të tjera të trupit ku e shihni të nevojshme. Mund të përdoret edhe sipër makeup-it për të rritur qëndrueshmërinë e tij.

Përbërësit "magjik"

ujë nga gjethet e trëndafilit Damask, kolagjen, acid hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Glycerin, Ethylhexyl Palmitate, Butylene Glycol, Niacinamide, Rosa Damascena Flower Water (10,000ppm), Collagen Extract (3,350ppm), Hydrolyzed Collagen (3,350ppm), Soluble Collagen (3,350ppm), Dipropylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydroxyacetophenone, Betaine, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, 1,2-Hexanediol, Allantoin, Adenosine, Alkanna Tinctoria Root Extract, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Pentylene Glycol, Jojoba Oil/Macadamia Seed Oil Esters, Sodium Hyaluronate, Squalene, Sodium hyaluronate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Tocopherol, Hyaluronic Acid, Phytosteryl Macadamiate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Phytosterols, Fragrance

 E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore. 

MARY & MAY Rose Collagen Mist Serum

1,700 ALL 2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI