MARY & MAY Lemon Niacinamide Glow Wash Off Mask Pack është maskë me shpëlarje me përbërje argjile, e cila vepron menjëherë që në momentin e parë të aplikimit. Kjo maskë përmban 4000 ppm ekstrakt të lëkurës së limonit, 1000ppm vitaminë C, 1% niacinamide, dhe ekstrakt të frutit të pjeshkës. Këta përbërës së bashku ofrojnë zbehje njollave kafe dhe hiperpigmentimit të krijuar në lëkurë. Një tjetër funksion që ka kjo maskë është pastrimi dhe shpërbërja e pikave të zeza dhe qelizave të vdekura, si edhe tkurrja e madhësisë së poreve, falë përmbajtjes së saj me argjilë. Maskat pikërisht me përmbajtje argjile njihen si produktet më efektive në mbajtjen në kontroll të sebumit të tepërt. Konsistenca e kësaj maske është e butë dhe përhapet butësisht në lëkurë, duke mos krijuar aspak irritim të saj. Maska është e përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për atë të yndyrshme, sensitive, dhe i adresohet hiperpigmentimit në lëkurë.

Formula e saj është vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës me prejardhje shtazore, dhe të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, vajra artificial.

*125gr

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, aplikoni maskën në lëkurë të thatë, sidomos në zonat me pore më të zmadhuara. Mbajeni maskën për 10-15 min. Më pas, masazhoni lehtësisht lëkurën me lëvizje rrethore me ujë të vakët dhe të bollshëm duke hequr çdo mbetje të saj. Evitoni zonën rreth syve dhe buzëve. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt të lëkurës së limonit, niacinamide, vitaminë C

Lista e plotë e përbërësve

Water, Kaolin, Bentonite, Illite, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Niacinamide, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dipropylene Glycol, Betaine, Propanediol, Citrus Limon (Lemon) Peel Powder, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Montmorillonite, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Ethylhexylglycerin, Magnesium Aluminum Silicate, Hydrogenated Polyisobutene, Fragrance, Polyglyceryl-10 Laurate, Disodium Edta, Ethylhexyl Palmitate, Sorbitan Isostearate, Butylene Glycol, Quartz, Gluconolactone, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Citric Acid, Tocopherol

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore. 

MARY & MAY Lemon Niacinamide Glow Wash Off Mask Pack

2,700 ALL 2,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI