MARY & MAY Hyaluronic Panthenol Hydra Mask përmban në paketimin e saj plot 30 të tilla të mbivendosura njëra mbi tjetrën! Mund të aplikohen kurdoherë dëshironi, madje për efekt maksimal çdo ditë! Esenca e këtyre maskave është e formuluar me 6 lloje të ndryshme të acidit hialuronik dhe panthenol. Këta 2 përbërës njihen për efektet e mrekullueshme që kanë në hidratimin e thellë të lëkurës, madje njihen ndryshe edhe si "mbretërit e hidratimit"! 6 lloje të ndryshme të acidit hialuronik falë strukturës së ndryshme molekulare ofrojnë hidratim intensiv në të gjitha shtresat e lëkurës, duke parandaluar humbjen e lagështisë. Ndërsa panthenoli (Vitamina B5), përveçse për hidratim, është përdorur gjerësisht edhe në kurimin e plagëve, trajtimin e djegieve, kruarjes dhe minimizon dukshëm inflamacionin në lëkurë. Esenca e këtyre maskave është e formuluar me allantoin, e cila forcon barrierën mbrojtëse, për të mbrojtur sa më mirë lëkurën nga radikalet e lira dhe gjithashtu nxit rigjenerimin qelizor të saj. Këto maska janë të përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, madje edhe atë sensitive. Ky produkt është jokomedogjenik dhe i sigurtë për përdorim gjatë shtatëzanisë.

Formula e këtij produkti është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra esencial.

*30 maska
*400ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-15 min, derisa maska të jetë thatë plotësisht. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

acid hialuronik, panthenol, allantoin

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydroxyethyl Urea, Polyglyceryl-4 Laurate, Panthenol(1,000ppm), Arginine, Carbomer, Caprylyl/Capryl Glucoside, Fragrance, Allantoin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Sodium Hyaluronate(115ppm), Pentylene Glycol, Sodium hyaluronate Crosspolymer6.6ppm), Hydrolyzed Hyaluronic Acid(5.4ppm), Hyaluronic Acid(2.4ppm), Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate(0.9ppm), Hydrolyzed Sodium Hyaluronate(0.3ppm)

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore. 

MARY & MAY Hyaluronic Panthenol Hydra Mask

1,450 ALL 2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI