Pikat e zeza dhe poret e zmadhuara në zonën e hundës janë problematikë për të cilat nuk po gjeni dot një zgjidhje? MARY & MAY Daily Safe Black Head Clear Nose Mask shpërbën butësisht në vetëm 10 minuta pikat e zeza, duke e lënë lëkurën të butë dhe aspak të irrituar falë formulimit me ekstakt të bimës centella asiatica, houttuynia cordata dhe pemës së çajit. Ndërsa 5 lloje të ndryshme peptidesh dhe përbërës tjerë aktiv, bëjnë të mundur minimizimin dhe tkurrjen e poreve.

Hapi 1: Safe Blackhead Clear Mask

Siguron pastrim të thellë të pikave të zeza, duke përdorur përbërës të butë dhe miqësor me lëkurën, pa krijuar aspak irritime. I shpërbën ato nga poret e bllokuara butësisht.
 

*3,5gr x 10 cop

Hapi 2: Soothing Pore Tightening Mask

Përbërësit qetësues dhe tejet elastikë të maskës, tkurrin butësisht poret.

Formula e maskave është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht, jokomedogjenike dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra artificial dhe të përshtatshme për përdorim gjatë shtatëzanisë.

*3,5gr x 10 copë

Pasi të pastruar lëkurën tuaj nga çdo papastërti, në lëkurë të thatë aplikoni në zonën e hundës Safe Blackhead Clear Mask dhe mbajeni për rreth 10-15 minuta. Më pas hiqeni maskën dhe me anë të pambukut fshini sebumin e tepërt dhe pikat e zeza të dala në sipërfaqe. Më pas aplikoni maskën Soothing Pore Tightening Mask dhe mbajeni për 5-10 minuta. Pasi ta largoni masazhoni esencën e mbetur në mënyrë që të depërtojë thellësisht.

Përbërësit "magjik"

Safe Blackhead Clear Mask: ekstrakt Witch Hazel Extract, ekstrakt i gjethes Salvia, ekstrakt i shelgut të bardhë, niacinamide

Soothing Pore Tightening Mask: ekstrakt centella asiatica, ekstrakt Houttuynia Cordata, ekstrakt i pemës së çajit, 5 lloje të ndryshme peptidesh

Lista e plotë e përbërësve

Safe Blackhead Clear Mask: Purified Water, Virginia Chrysanthemum Extract, Butylene Glycol, Salvia Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, Lemon Balm Leaf Extract, Bardock Root Extract, Niacinamide, Glycereth-25 PCA Isostearate, Menthol, Cypress Fruit Extract, Mistletoe Extract, Menthyl Lactate, Red Pepper Extract, Soap Grass Root Extract, White Willow Bark Extract, Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/Vpicopolymer, Xanthan Gum, Ethyhexylglycerin, Caprylic Lyl Glycol, Hydroxyacetophenone

Soothing Pore Tightening Mask: Purified Water, Butylene Glycol, Ethanol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Betaine, Centella Asiatica Extract, Rosemary Leaf Oil, Wheatgrass Extract, Tea Tree Leaf Extract, Copper Tripeptide-1, Palmitoyl Penta Peptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Ammonium Acryloyl Dimethyl Taurate/Vpicopolymer, Allantoin, Glycereth-25 PCA Isostearate, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Disodium EDTA, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Ethylhexyl Glycerin

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore.  

MARY & MAY Daily Safe Black Head Clear Nose Mask

2,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI