MARY & MAY Clean Skin Care Gift Set është ideal për të gjithë ju që keni lëkurë sensitive. Ky set përmban tonerin Vitamin B5 + Bifida i cili forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe locionin hidratues Vitamine C + Bifida për të ofruar njëtrajtësim të tonit të lëkurës dhe rritje të elasticitetit, duke mbajtur në kontroll shenjat e moshës. Gjithashtu brenda në paketim do të gjeni një mini tester me 3 hapa të formuluar me Houttuymia Cordata dhe Tea Tree të cilat kanë efekt anti-inflamator dhe qetësues për lëkurën. 

MARY & MAY Vitamin B5 + Bifida Toner

Ky toner i adresohet forcimit të barrierës mbrojtëse të lëkurës, falë formulimit me përbërësin e fermentuar bifida lysate, dhe vitaminën B5 ose panthenol, i cili siguron që lëkura të jetë gjithmonë e hidratuar. 

*120ml

MARY & MAY Vitamine C + Bifida Lotion

Ky krem locion përmban 1% vitaminë C, e cila ndihmon në ndalimin e mbiprodhimit të melaninës, duke minimizuar kështu njollat kafe të krijuara si pasojë e rrezeve të dëmshme UV. Gjithashtu nëse problematika në lëkurë janë njollat post-akne, ky locion ndihmon po ashtu në zbehjen e tyre. Nga ana tjetër formulimi me 30,000ppm bifida lysate, forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe duke i dhuruar asaj efekt shkëlqyes. Gjithashtu vlen të theksohet se përbërësit e fermentuar që përmban ky locion eksfoliojnë butësisht lëkurën nga qelizat e vdekura, duke e lënë lëkurën të butë. Ky locion gjithashtu ndihmon në minimizimin e dukjes së poreve.

*120ml

Mary & May Vitamin B5 + Bifida Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

Mary & May Vitamine C + Bifida Lotion

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit hidratues dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

Mary & May Vitamin B5 + Bifida Toner

bifida lysate, vitaminë B5 (panthenol)

Mary & May Vitamine C + Bifida Lotion

vitaminë C, bifida lysate, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Vitamin B5 + Bifida Toner

Purified Water, Glycerin, Butylene Glycol, Bifida Ferment Lysate (30,000ppm), Niacinamide, Panthenol (1,000ppm), Glycereth-26, Dipropylene Glycol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydroxyacetophenone, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-4 Laurate, Betaine, Caprylyl/Capryl Glucoside, 1,2-Hexanediol, Adenosine, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Fragrance, Sodium Hyaluronate

Vitamin C + Bifida Lotion

Purified Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Bifida Ferment Lysate (30,000ppm), Glycerin, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Dipropylene Glycol, Ascorbic Acid (1,000ppm), Butylene Glycol, Glyceryl Stearate SE, Cetyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Tromethamine, Hydroxyacetophenone, Carbomer, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Palmitic Acid, Stearic Acid, Panthenol, Fragrance, Tocopheryl Acetate, 1,2-Hexanediol, Adenosine, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

3Step Sachet Serum

Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol [3Step Sachet Cleansing Foam] Houttuynia Cordata Extract (40.7%), Myristic Acid, Palmitic Acid, Glycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract (6.85%), Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Purified Water, Beeswax, Dipropylene Glycol, Lauryl Hydroxysultaine, Glyceryl Stearate SE, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Fragrance [3Step Sachet Blemish Cream] Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Purified Water, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isododecane, Panthenol, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore. 

MARY & MAY Clean Skin Care Gift Set

2,900 ALL 4,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI