Ne të gjithë jemi të vetëdijshëm se gjumi i i mirë ka një mori përfitimesh shëndetësore, por çfarë nëse mund t'i shtoni asaj liste MARY & MAY Calendula Peptide Ageless Sleeping Mask, një maskë që synon të hidratojë lëkurën tuaj gjatë natës? Ndryshe nga shumica e maskave të tjera që mbahen për një periudhë të shkurtër kohe dhe më pas duhet të lahen, kjo maskë aplikohet para gjumit në mënyrë që të veprojë gjatë gjithë natës. Ashtu si vetë emri kjo maskë është e formuluar 2200 ppm petale Calendula, e quajtur ndryshe marigold, me prejardhje nga Azia. Një bimë, e cila përmban sasi të madhe përbërësish anti-inflamatorë si karotenoidet, flavonoidet dhe luteinën, të cilët ndihmojnë në qetësimin e lëkurës me tendencë akneike. Ndërsa, 25 lloje të Peptideve, Panthenol dhe Acid Hialuronik ndihmojnë për të stimuluar rigjenerimin qelizor dhe neurotransmetuesit, duke reduktuar shfaqjen e rrudhave dhe duke premtuar kështu një lëkurë më rinore dhe plot hidratim. Nga ana tjetër, formulimi i saj me Guaiazulene e ekstratuar nga kamomili dhe ekstrakt Centella Asiatica, ndihmojnë për të reduktuar skuqjen e lëkurës suaj. Tekstura e xhelit me ujë përhapet pa probleme në lëkurë dhe ngjitet në lëkurë, ndërkohë që përbërësit aktivë veprojnë gjatë natës që ju të zgjoheni me lëkurë plot vitalitet dhe  rrezatuese. E përshtatshëm për të gjithë tipet e lëkurës, kryesisht të yndyrshme si edhe atë sensitive


E gjithë formula është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, slikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra esencial.

*110gr

Aplikojeni në mbrëmje, në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë. Në mëngjes, lajeni fytyrën me pastruesin tuaj. Këshillohet të përdoret 2-3 herë në javë.

Përbërësit "magjik"

Calendula, 25 lloje të Peptideve, Guaiazulene, Centella Asiatica, Panthenol dhe Acid Hialuronik.

Lista e plotë e përbërësve

 Purified Water, Denatured Alcohol, Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Betaine, Dipropylene Glycol, Gardenia Extract, Burdock Root Extract, Mud Mushroom Extract, Centella Asiatica Extract, Fig Extract, Kava Cover Leaf/Root/Stem Extract, Matricaria Extract, Feverfew Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Port Marigold Flower, Panthenol, Acrylate/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glycerin, Tromethamine, Butylene Glycol Lycol, Polyglyceryl-10, Laurate, Dextrin, Sodium Phytate, Ceramide NP, Tocopherol, Acetyl Hexapeptide-8, Acetyl Octapeptide-3, Acetyl Tetrapeptide-2, Oligopeptide-6, Tripeptide-1, Copper Tripeptide-1, Hexapeptide-2, Dipeptide-2, Acetyl Tetrapeptide-3, Acetyl Tripeptide-1, Hexapeptide-9, Tripeptide-2, Nonapeptide-1, Pentapeptide-3, Tripeptide -3, Alanine/Histidine/Lysine Polypeptide Copper HCL, Dipeptide-4, Acetyl Tetrapeptide-5, Palmitoyl Dipeptide-7, Palmitoyl Hexapeptide-12, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide -5, Palmitoylpentapeptide-4, Dipeptide Diaminobutyroylbenzylamide Diacetate, Palmitoyltetrapeptide-7, Guaiazulene, Fragrance, Ethylhexylglycerin

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore. 

MARY & MAY Calendula Peptide Ageless Sleeping Mask

3,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI