MARY & MAY Premium Idebenone + Blackberry Complex Essence Mask, përmban në paketimin e saj plot 20 të tilla të mbivendosura njëra mbi tjetrën! Mund të aplikohen kurdoherë dëshironi, madje dhe çdo ditë! Kjo maskë ka veti të fuqishme kundër plakjes që ndihmojnë në mbajtjen e lëkurës së shëndetshme dhe rinore. Esenca e këtyre maskave është e formuluar me 10,000 ppm ekstrakt të mjedrës perëndimore të pasur me antocianinë, ekstrakt të frutave të palmës acai dhe ekstrakt të boronicës së ëmbël të njohur për vetitë e tyre antioksiduese në lëkurë, duke ndihmuar në minimizimin e shfaqjes së rrudhave dhe mbojtjen e lëkurës nga dëmtimet e jashtme mjedisore dhe radikalet e lira. Por kjo nuk është e gjitha, fletët e maskës me qymyr bambu shpërndajnë lehtësisht lëndë ushqyese nën shtresën e lëkurës duke nxjerrë jashtë papastërtitë. Që në momentin e parë të aplikimit do të vëreni hidratim dhe butësi të lëkurës tuaj, ndërsa më pas do të shikoni një shkëlqim natyral. Për të përfituar efektet maksimale, këshillohet të përdoret bashkë me linjën: MARY & MAY Idebenone + Blackberry Complex 

Formula e këtij produkti është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra esencial.

*20 maska
*250ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-15 min, derisa maska të jetë thatë plotësisht. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

10,000 ppm ekstrakt të mjedrës perëndimore, ekstrakt të frutave të palmës acai dhe ekstrakt të boronicës së ëmbël 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Trehalose, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Caprylyl/Capryl Glucoside, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Adenosine, Panthenol, Hydroxydecyl Ubiquinone, Centella Asiatica Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ceramide 3, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Pentapeptide-4, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Hexapeptide-9, Palmitoyl Tripeptide-1, Hexapeptide-11, Hydroxyethylcellulose, Tromethamine, Carbomer, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-4 Laurate, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Octyldodecanol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Fragrance

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore. 

Customer Reviews

No reviews yet Write a review

MARY & MAY Premium Idebenone Blackberry Complex Essence Mask

2,300 ALL 3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI