MAKEP:REM Defense Me Daily Vegan Sun Fluid SPF 50+PA++++ mbron lëkurën tuaj jo vetëm nga djegia nga dielli, por e mbron atë nga rrezet e dëmshme ultraviolet (UV) që shkaktojnë plakje të parakohshme. Duke kombinuar filtrat fizikë me kimikë, ky krem i fuqishëm kundër diellit ofron mbrojtje SPF 50+ PA++++ së bashku me përfitime të shumta hidratimi. I formluar me ujë bambusa vulgaris, ekstrakt lule nymphaea alba dhe kompleks City-Proof (që përmban ekstrakt të farës moringa dhe vaj me origjinë bimore) ky krem ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga agresorët e jashtëm, ndërsa qetësojnë irritimet. Në një kosistencë locioni të lehtë, formula lë një fund të rehatshëm mat me një ndjenjë freskuese. Ky krem mbrojtës ndaj diellit është i formuluar me përbërës të sigurtë dhe mund të përdoret edhe nga fëmijët. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, madje dhe atë sensitive.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: paraben, vajra mineral, ngjyrues artificial, ethanol, phenoxyethanol.

*150ml

Para se të dilni jashtë, aplikoni kremin mbrojtës ndaj diellit diellit në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe në të gjithë trupin.

Përbërësit "magjik"

ujë bambusa vulgaris, ekstrakt lule nymphaea alba dhe kompleks City-Proof (që përmban ekstrakt të farës moringa dhe vaj me origjinë bimore)

Lista e plotë e përbërësve

Dodecyl p-Cresol, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Methyl Trimethicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Moringa oleifera Seed Extract, Lespedeza Capitata Leaf/Stem Extract, Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Bambusa Vulgaris Water, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Biosaccharide Gum-4, Fructan, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Rosa Damascena Flower Water, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Water, Hydrogenated Lecithin, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polymethylsilsesquioxane, Polyhydroxystearic Acid, Dimethiconol, Trisiloxane, Alumina, Stearic Acid, Polyacrylate Crosspolymer-6, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, AmmoniuAcryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxypropyl Methylcellulose Stearoxy Ether, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Polyether-1, t-Butyl Alcohol, Ceramide NP, Beta-Glucan, Octyldodecanol, Dipropylene Glycol, Tocopherol, Maltodextrin, Sodium Palmitoyl Proline

Duke adoptuar konceptin nordic lagom që do të thotë "vetëm sasinë e duhur", marka koreane make p:rem thjeshton rutinat e kujdesit të lëkurës me produktet e saj shumëfunksionale. Koleksioni i markës përdor përbërës natyralë shumë të pastër si ekstrakti i mjedrës së Arktikut, lëngu finlandez i thuprës dhe uji i torfe nga Danimarka, dhe mbështetet në teknologjinë e patentuar Micro Trans Moisture të markës për t'i shpërndarë ato në mënyrë efektive në lëkurë. Paketimi dhe sasia e përbërësve mbahen minimale, duke reflektuar filozofinë "e drejtë". Të gjitha produktet janë prodhuar në Kore.
MAKEP:REM Defense Me Daily Vegan Sun Fluid SPF 50+PA++++

2,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI