Në kohën e zhvillimeve të fundit në fushën e kujdesit për lëkurën, MADECA DERMA Microbiome Ampoule dallohet si një inovacion i jashtëzakonshëm që po tërheq vëmendje për rezultate të dukshme brenda një muaji përdorimi. Formuluar nga gjigandi farmaceutik, Dongkook Pharmaceutical Co., lider në prodhimin e filler-it (injeksion) të cilësisë më të lartë, këto ampula janë krijuar me acid hialuronik (jo nga ai i zakonshmi) për të sjellë një standard cilësie të lartë që nuk gjendet në produktet e tjera të kujdesit për lëkurën dhe kozmetikës. Veç kësaj, një veçori tjetër e këtij produkti është aftësia e tij për të imituar mikrobiomën e një lëkure 20-vjeçare, duke përdorur teknologjinë më të fundit në fushën e kozmetikës. MADECA DERMA Phyto Calming Microbiome Ampoule është një shembull i shkëlqyer i kësaj teknologjie. Kjo ampulë është zgjedhja perfekte për ato që kërkojnë qetësim të menjëhershëm të lëkurës së irrituar dhe asaj shumë sensitive. Përmban ekstrakt të pishës me një prejardhje të jashtëzakonshme që përfshin 150 milionë vjet. Ky përbërës është një mikrob i sigurt dhe i dobishëm (GRAS) që u përdoret për të prodhuar ushqim të fermentuar që u ofrohet mbretërve gjatë Dinastisë Joseon. Çdo ampulë përmban 70% acid hialuronik për të siguruar një hidratim të thellë dhe 12.5% Phyto Calming Biome Ball, për të qetësur menjëherë lëkurën e irrituar, duke bërë të mundur minimizimin e inflamacionit në të. Një shishe është e mjaftueshme për një javë të tërë.

Për të përfituar një efekt maksimal, sugjerojmë që të përdoret së bashku me: CENTELLIAN24+ Madeca Prime Bundle.

*7ml / 0.23 fl oz * 5ea


Fillimisht, hiqni kapakun dhe mbulesën mbyllëse të ampulës sipas udhëzimeve të ilustruara. Vendosni grykën dhe tundeni për të shpërndarë topin e biomës dhe për ta kombinuar atë me përzierjen e acidit hialuronik përpara aplikimit. Aplikoni disa pika në lëkurë dhe shpërndajeni në fytyrë dhe qafë derisa lëkura ta ketë përthithur plotësisht, duke shmangur zonën rreth syve. Më pas vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

70% acid hialuronik, Phyto Calming Biome Ball

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipheny| Dimethicone, Pentylene Glycol, Niacinamide, Glycerin, Methy|propanediol, Bacillus Ferment, Sodium Hyaluronate, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Amber Powder, Solanum Melongena (Eggplant) Fruil Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Houttuynia Cordata Extract, Camellio Sinensis Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Cynanchum Atralum Extract, Eucalyptus Globulus leaf Extract, Juglans Nigra (Black Walnut) Leaf Extract, Lavandula Angustitolia (Lavender) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Melisso Officinalis Leaf Extract, Mantha Piperita (Peppermint) Leat Extract, Mentha Spicala Flower/Leat/Stem Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Pelargonium Graveolens Extract, Pinus Densiflora Leaf Exiracl, Rosmorinus Officinalis (Rosemary) Extract, Sophora Japonica Leat Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Saccharomyces Ferment, Sodium PCA, Panthenol, Adenosine, Sodium Citrate, Citric Acid, Butylene Glycol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Dextrin, Fructooligosaccharides, Fructose, Mannose, Ribose, Ethylhexylglycerin, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoote, Fragrance/Parfum)

Centellian24+ ofron një zgjidhje të fuqishme shkencore për kujdesin e lëkurës, bazuar në teknologjinë e ekstraktimit të Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, për të realizuar kujdes të personalizuar për çdo brez. Shkenca dhe teknologjia e lëkurës së Dongkuk Pharmaceutical, e grumbulluar për më shumë se gjysmë shekulli që nga viti 1968, ofrojnë kujdes profesional me funksione të larta për lëkurën. Ajo përmban TECA dhe ekstraktin Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, të cilat nxirren në një sasi shumë të vogël nga Centella asiatica në një zonë të pastër që ka kaluar standardet e rrepta të cilësisë. Kjo përmbajtje ofron përmirësim të sigurt dhe të besueshëm të lëkurës përmes testeve të aplikimit te njerëzit dhe testeve hipoalergjike të lëkurës për efektet e efikasitetit. Marka Centellian24 është krijuar duke kombinuar “Centell”, që do të thotë Centella asiatica, “ian”, që do të thotë ekspert, dhe “24”, që do të thotë ditë.

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

MADECA DERMA Phyto Calming Microbiome Ampoule

6,000 ALL 9,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI