LANEIGE Lip Sleeping Mask është një maskë për buzët që aplikohet gjatë gjumit ose kurdoherë e ndjeni të nevojshme. Kjo maskë ka një konsistencë të butë, përthithet shumë shpejt dhe qëndron shumë mirë mbi buzë. Ashtu si maska e fytyrës e po kësaj marke, edhe kjo maskë buzësh është e formuluar me përbërës inovativ si: Berry Mix Complex™, që ofron kombinimin e aromës dhe shijes së ëmbël së luleshtrydhes, manaferrës, boronicës dhe frutave të tjera të pyllit dhe teknologjia Moisture Wrap™, që nëpërmjet acidit hialuronik dhe minerale të ndryshme, formojnë një shtresë mbrojtëse mbi buzë për t’i ofruar atyre hidratim të thellë.

*20gr

Aplikojeni në mbrëmje para se të flini gjumë ose kur e ndjeni ju të nevojshme. Merrni një sasi të konsiderueshme me aplikuesin e tij dhe përhapeni butësisht mbi buzët tuaja.

Përbërësit "magjik"

Moisture Wrap™, Berry Mix Complex™

Lista e plotë e përbërësve

Diisostearyl Malate, Hydrogenated Polyisobutene, Phytosteryu Isostearyucetyustearylbehenyl Dimer Dilinoleate, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Polybutene, Microcrystalline Wax /Cera Micro Cristallina/Cire Microcristalline, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Synthetic Wax, Ethylene/Propylene/Styrene Copolymer, Sucrose Tetrastearate Triacetate, Mica, Butyleneethylenestyrene Copolymer, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax/Candelilla Cera Hydrocarbons Cire De Candelilla Candelilla Wax Esters, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Titanium Dioxide(Ci 77891), Dimethicone, Fragrance / Par- Fum, Polyglyceryl-2 Disostearate, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax / Copernicia Cerifera Cera/ Cire De Carnauba, Dehydroacetic Acid, Methicone, Polyglyceryl-2 Trisostearate, Yellow 6 Lake (Ci 15985), Red 6 (Ci 15850), Polyhydroxystearic Acid, Water /Aqua / Eau, Potassium Alginate, Glycerin, Propanediol, Bht, Alcohol, Phenoxyethanol 12-Hexanediol, Lycium Chinense Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Sapindus Mukorossi Fruit Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Rubus Chamaemorus Seed Extract, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Magnesium Sulfate, Cal- Azazeecium Chloride, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Manganese Sulfate Ethylhexylglycerin, Zinc Sulfate, Disodium Edta, Ascorbyl Glucoside

LANEIGE është krijuar ne vitin 1994 si pjesë e grupit Amore Pacific. Suksesin e vërtetë e arriti pas kërkimit shkencor që solli shpikjen e teknologjisë Advanced Water ScienceTM, që është klinikisht e vërtetuar që hidraton lëkurën për 24h. LANEIGE është marka udhëheqëse e industrisë përsa i përket predikimit mbi rëndësinë e hidratimit të lëkurës, sidomos në botën perëndimore. LANEIGE është frymëzuar nga “la neige” që në frengjisht do të thotë “dëborë”. Ajo e bazon filozofinë e saj në marrëdhënien unike mes ujit dhe borës, ku njëri element rilind nga elementi tjetër në një cikël të vazhdueshëm. Si përbërësin kryesor, ajo përdor ujin e pastër akullnajor nga burimet e Himalajeve, duke i bërë produktet e saj të mbrojnë qelizat e lëkurës, të ruajnë balancën dhe forcojnë imunitetin e saj. E frymëzuar nga bukuria e paprekur dhe pastërtia e borës, linja e produkteve të përkujdesjes ndaj lëkurës e Laneige kombinon teknologjinë moderne dhe përbërës të cilësisë së lartë për të zbuluar bukurinë e pastër dhe rinore.

LANEIGE Lip Sleeping Mask (Berry)

1,900 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI