Pastrues fytyre vajor

KOSE SOFTYMO Deep Cleansing Oil (2024 Formula), pastron thellësisht sebumin, qelizat e vdekura të lëkurës dhe mbetjet në pore, duke e lënë lëkurën të pastër dhe më e rëndësishmja, të hidratuar. Kjo formulë e përmirësuar përdor një kombinim të fuqishëm të 5 llojeve të vajrave natyralë si vaji i ullirit, vaji i jojobës, vaji i susamit, vaji i lulekuqes dhe gjalpë shea për të shpërbërë menjëherë makeup-in, (përfshirë rimelin waterproof) dhe filtrat e SPF-së, duke mos e lënë lëkurën aspak të dehidratuar apo të thatë pas pastrimit. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, dhe është i sigurtë për përdorim gjatë shtatëzanisë.


Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*240ml

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke përfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Përbërësit "magjik"

vaj ulliri, vaj jojoba, vaj susami, vaj lulekuqe, gjalpë shea, 

Lista e plotë e përbërësve

Mineral oil, PEG-8 glyceryl isostearate, cetyl ethylhexanoate, cyclomethicone,
water, olea europaea (olive) fruit oil, sesamum indicum (sesame) seed oil, carthamus tinctorius (safflower) seed oil, butyrospermum parkii (shea) butter, adansonia digitata seed oil, ascorbyl palmitate, vitis vinifera (grape) seed oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, glycerin, bis-ethoxydiglycol cyclohexane 1,4-dicarboxylate, propylene glycol dicaprate, squalane, zea mays (corn) germ oil, isopropyl myristate, phenoxyethanol

 

KOSE SOFTYMO Deep Cleansing Oil (2024 Formula)

950 ALL 1,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI