Një tjetër gjetje inovative e ardhur nga K-Beauty është fondatina kompakte cushion (e aplikueshme me sfungjer), që bën të mundur përthithjen sa më të mirë në lëkurë, për një mbulimin shumë natyral dhe me plotë shkëlqim. KLAVUU Urban Pearlsation High Coverage Tension Cushion, jo vetëm mbulon çdo imperfeksion, por ndihmon edhe në përkujdesjen e lëkurës. Falë formulimit të saj me ekstrakt të perlave koreane, lëkura juaj do të duket e lëmuar, e tendosur dhe me shkëlqim. Gjithashtu, nuk mund të lihen pa përmendur filtrat mbrojtës SPF50+ PA+++ndaj rrezeve të dëmshme UV të diellit, që kjo fondatinë përmban. E përshtatshme për të gjtha tipologjitë, kryesisht të yndyrshme.

*12gr

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

ekstrakt të perlave koreane

Lista e plotë e përbërësve

Cyclopentasiloxane, CI 77891, Chondrus Crispus Extract, Plankton Extract, Sea Whip Extract, Jania Rubens Extract, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phenyl Trimethicone, CI 77947, Ethylhexyl Salicylate, Glycerin, Lauryl PEG-10 Tris(Trimethylsiloxy)silylethyl Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Butylene Glycol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Methyl Trimethicone, Niacinamide, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Collagen (10ppm), Hydrolyzed Pearl (9.8ppm), Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer, Magnesium Sulfate, Dimethicone, Caprylyl Methicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Disteardimonium Hectorite, Synthetic Fluorphlogopite, Stearic Acid, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Water, Dimethicone Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Castor Oil Isostearate, 1,2-Hexanediol, Polyglutamic Acid, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance, CI 77492, CI 77491, CI 77499

Marka luksoze koreane KLAVUU ka një emërtim të veçantë nga fjalët suedisht "klar" ("paster"), and "vuu" ("pamje"). Produktet e prodhuara nga brand-i, më së shumti janë të formuluar nga ekstrakt të perlave të marra nga ishulli Jeju. Produktet e saj targetojnë problematika të ndryshme të lëkurës, si: hiperpigmentimi, purifikimi, mbrojtja UV, hidratimi, reduktimi i akneve, dhe kujdesi ndaj lëkurës së trupit në përgjithësi. Të gjitha produktet KLAVUU prodhohen në Kore, duke përfshirë 2 produktet "Bestseller" të saj, që janë: KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Cream dhe KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Eye Cream, që rreshtohen me krenari në koleksionin KORAL SECRETS!

KLAVUU Urban Pearlsation High Coverage Tension Cushion

1,950 ALL 2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI