KLAVUU Green Pearlsation PHA Calming Serum është një serum i mrekullueshëm që do të qetësojë menjëherë lëkurën tuaj, duke i dhuruar një ndjesi të freskët dhe të relaksuar. Ky serum ka një formulim të lehtë dhe është i krijuar posaçërisht për t’u kujdesur për lëkurën e yndyrshme, të dehidratuar dhe me tendencë akneike. Përmban acid laktobionik (PHA), i njohur për eksfolimin e butë të lëkurës, heqjen e sebumit të tepërt dhe pastrimin e papastërtive të bllokuara në pore. Ekstrakti i perlave dhe kompleksi i kolagjenit detar në formulim stimulojnë prodhimin natyral të kolagjenit në lëkurë, duke i dhënë asaj një shkëlqim të shëndetshëm dhe rinor. Për më tepër, serumi përmban acid hialuronik me molekula të vogla, që depërtojnë thellë në të gjitha shtresat e lëkurës për një hidratim të plotë dhe të qëndrueshëm. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë edhe atë sensitive.

Formula e saj është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe jo-komedogjenike. Nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.


*120ml

Përdoreni pas tonerit dhe/ose pas esencës. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

acid laktobionik (PHA), ekstrakt perlash,  kompleks i kolagjenit detar, acid hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Panthenol, Diethoxyethyl Succinate, 1,2-Hexanediol, Betaine, Hydroxyacetophenone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Octyldodeceth-16, Gluconolactone, Hydrogenated Lecithin , Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf extract, Xanthan Gum , Disodium EDTA, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Sodium Hyaluronate, Chlorella Vulgaris Extract, Spirulina Platensis Extract, Pearl Extract, Centella Asiatica Extract, Laminaria Saccharina Extract, Plankton Extract, Citric Acid, Betaine Salicylate, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed collagen

 Marka luksoze koreane KLAVUU ka një emërtim të veçantë nga fjalët suedisht "klar" ("paster"), and "vuu" ("pamje"). Produktet e prodhuara nga brand-i, më së shumti janë të formuluar nga ekstrakt të perlave të marra nga ishulli Jeju. Produktet e saj targetojnë problematika të ndryshme të lëkurës, si: hiperpigmentimi, purifikimi, mbrojtja UV, hidratimi, reduktimi i akneve, dhe kujdesi ndaj lëkurës së trupit në përgjithësi. Të gjitha produktet KLAVUU prodhohen në Kore, duke përfshirë 2 produktet "Bestseller" të saj, që janë: KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Cream dhe KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Eye Cream, që rreshtohen me krenari në koleksionin KORAL SECRETS!

KLAVUU Green Pearlsation PHA Calming Serum

1,300 ALL 2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI