Blue Pearlstation 8 Hydra Marine Ampoule, është një ampulë e formuluar me 8 lloje të acidit hialuronik, kolagjen detar i marrë nga algat dhe Vitaminë B5. Veçoritë e këtij serumi qëndrojnë te formulimi i disa llojeve të acidit hialuronik me peshë molekulare të lartë, të mesme dhe të ulët. Ky formulim i patentuar Hyalocta Complex ™, mundëson që acidet hialuronikë me peshë molekulare të lartë të mbrojnë lëkurën duke krijuar një barrierë hidratuese; molekulat me peshë të mesme rrisin intensitetin e hidratimit, ndërsa molekulat me peshë të ulët absorbohen shpejt dhe thellë në lëkurë për të aktivizuar hidratimin dhe rritjen e lageshtirës. Ndërsa formulimi me ekstrakt perlash dhe kompleksi i kolagjenit detar stimulojnë prodhimin e kolagjenit në lëkurë, i japin një efekt të shëndetshëm dhe rinor lëkurës suaj.

Ky serum është ideal edhe për tu përdorur me fondatinë: KLAVUU Blue Pearlstation High Coverage Marine Collagen Aqua Cushion SPF50+ PA++++,  për t'I dhënë shkëlqim makeup-it tuaj dhe një pamje rrezezuese.

 

Për të përfituar efektet maksimale, sugjerohet të përdoret së bashku me: KLAVUU Blue Pearlstation Oneday 8Cups Marine Collagen Aqua Cream për lëkurë të yndyrshme, dhe KLAVUU Blue Pearlstation Marine Aqua Enriched Cream për lëkurë të thatë.

 

*50ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

Përbërësit "magjik"

8 lloje të acidit hialuronik, kolagjen detar, vitaminë B5, Hyalocta Complex ™, ekstrakt perlash, kompleksi i kolagjenit detar 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Pentylene glycol, propanediol, niacinamide, 1,2-hexanediol, sodium hyaluronate (8,829ppm), acrylate/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, arginine, ethylhexyl glycerin, Panthenol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Adenosine, Disodium IDTA, Seawater, Butylene Glycol, Pearl Extract (5p | pm), Seaweed Extract, Sprout Extract, Mosquito Extract, Caprylyl Glycol , Hydrolyzed Collagen, Hydroxypropyl Trimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid , Potassium hyaluronate

 Marka luksoze koreane KLAVUU ka një emërtim të veçantë nga fjalët suedisht "klar" ("paster"), and "vuu" ("pamje"). Produktet e prodhuara nga brand-i, më së shumti janë të formuluar nga ekstrakt të perlave të marra nga ishulli Jeju. Produktet e saj targetojnë problematika të ndryshme të lëkurës, si: hiperpigmentimi, purifikimi, mbrojtja UV, hidratimi, reduktimi i akneve, dhe kujdesi ndaj lëkurës së trupit në përgjithësi. Të gjitha produktet KLAVUU prodhohen në Kore, duke përfshirë 2 produktet "Bestseller" të saj, që janë: KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Cream dhe KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Eye Cream, që rreshtohen me krenari në koleksionin KORAL SECRETS!

KLAVUU Blue Pearlstation 8 Hydra Marine Ampoule

1,600 ALL 2,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI