Shampoja KAMINOMOTO MEDICATED Scalp Care nga marka japoneze KAMINOMOTO është e formuluar për të ofruar një kujdes të veçantë për skalpin tuaj. Kjo shampo është ideale për ata që përballen me probleme si zbokthi, kruajtja dhe inflamacioni i skalpit. Me një formulim të pasur me acid glicirrhetinik, kjo shampo ndihmon në largimin e zbokthit dhe zbutjen e inflamacionit, duke siguruar një skalp të shëndetshëm. Përbërësi pirokton olaminë luan një rol kyç në këtë formulë, duke ndërhyrë në riprodhimin e mikrobeve të dëmshme dhe duke vepruar si një agjent sterilizues. Gjithashtu, ndihmon në parandalimin e kruajtjes dhe formimit të zbokthit, duke siguruar një kujdes të plotë për skalpin tuaj. Kjo shampo është e përshtatshme për ata që kërkojnë skalp të pastër dhe të shëndetshëm, dhe më e rëndësishmja, pa zbokth.

Për efekt maksimal sugjerohet të përdoret së bashku me: KAMINOMOTO MEDICATED Scalp Care Conditioner

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

*300ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

acid glicirrhetinik, pirokton olaminë lua

Lista e plotë e përbërësve

Β-Glycyrrhetinic Acid, Piroctone Olamine, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Salicylate, Butylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Menthol, Cocamide DEA, TEA-Lauryl Sulfate, Lauryl Betaine, Glycol Distearate, Isodon Trichocarpus Extract, Sophora Angustifolia Root Extract, PEG-75 Lanolin, Yellow 5, Green 3, Fragrance, Water

KAMINOMOTO MEDICATED është një markë e njohur në tregun e produkteve për kujdesin e flokëve në Japoni. Disa nga produktet e tyre më të njohura dhe bestseller si: KAMINOMOTO MEDICATED Hair Growth Accelerator: Është një locion që përdoret për të stimuluar rritjen e flokëve dhe për të përmirësuar shëndetin e skalpit. KAMINOMOTO MEDICATED Hair Tonic: Një tonik i veçantë për të përmirësuar qarkullimin e gjakut në skalp dhe për të reduktuar rënien e flokëve. KAMINOMOTO MEDICATED Shampoo: E  formuluara për të pastruar flokët dhe skalpin, duke ofruar një kujdes të veçantë për shëndetin e flokëve.

Produktet e KAMINOMOTO MEDICATED përdorin përbërës natyralë si ekstrakte bimore dhe ujëra të ndryshëm bimorë për të përmirësuar shëndetin dhe rritjen e flokëve. Kjo markë është e njohur për inovacionin dhe përqendrimin e tyre në trajtimin e problemeve të ndryshme të flokëve dhe skalpit.

KAMINOMOTO MEDICATED Scalp Care Shampoo

2,600 ALL 3,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI