KAJA Whipped Dream Multi-Eye & Cheek Color, ashtu si e thotë edhe emri i tij është një produkt me një nuancë për sytë dhe mollëzat që ofron ngjyrë të pastër dhe pa rëndesë të tepërt, duke u shoqëruar me shumë komplimente për pamjen që ofron! Ka një formuë të lehtë dhe aplikohet lehtësisht, duke ofruar një ngjyrë te tonaliteti "nude" dhe kaf, në zonat e dëshiruara falë teksturës "Mousse-y". Një teksturë shumë e njohur në Kore, e cila u rrit në popullaritet gjatë pandemisë pasi vendosja e maskave u bë domosdoshmëri dhe realitet i përditshëm, e kështu gra e vajza kërkonin produkte makeup-i që nuk transferoheshin. Veçantia tjetër e këtij produkti është formulimi me ekstrakt të farës së pambukut, për të ndihmuar përbërjen të përzihet lehtësisht, duke i ofruar lëkurës hidratim. Ndërsa, formulimi me ekstrakt të farës së manaferrës me veti antioksiduese rrit vitalitetin e dukshëm të lëkurës. Pra, rutina juaj e bukurisë sapo u bë më e ëndërruar! 

*5gr

Përzieni formulën 2-3 herë përpara përdorimit të parë për aplikim të lehtë. Përdorni aplikuesin për të ngjyrosur me pika direkt në qepallat dhe faqet. Përziejini menjëherë me majat e gishtave ose me një furçë grimi.

Përbërësit "magjik"

ekstrakti i farës së manaferrës & ekstrakt i farës së pambukut

Lista e plotë e përbërësve

01-  Coral Souffle 

Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, Methyl Trimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Octyldodecanol, Trimethylsiloxysilicate, Silica, Titanium Dioxide (Ci 77891), Tribehenin, Iron Oxides (Ci 77491), Sorbitan Isostearate, Rubus Chamaemorus Seed Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Extract, Polyhydroxystearic Acid, Tocopheryl Acetate, Ultramarines (Ci 77007), Ethylhexyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Isostearic Acid, Lecithin, Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Triethoxycaprylylsilane, Dehydroacetic Acid, Butylene Glycol, Aqua/Water/Eau, Glycerin

 02 Meringue Pink 

Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, Methyl Trimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Octyldodecanol, Trimethylsiloxysilicate, Silica, Titanium Dioxide (Ci 77891), Tribehenin, Sorbitan Isostearate, Rubus Chamaemorus Seed Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Extract, Polyhydroxystearic Acid, Ultramarines (Ci 77007), Iron Oxides (Ci 77491), Tocopheryl Acetate, Ethylhexyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Isostearic Acid, Lecithin, Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Triethoxycaprylylsilane, Dehydroacetic Acid, Butylene Glycol, Aqua/Water/Eau, Glycerin

03 - Rose Macaron

Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, Methyl Trimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Octyldodecanol, Trimethylsiloxysilicate, Silica, Titanium Dioxide (Ci 77891), Ultramarines (Ci 77007), Tribehenin, Iron Oxides (Ci 77491), Sorbitan Isostearate, Rubus Chamaemorus Seed Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Extract, Polyhydroxystearic Acid, Tocopheryl Acetate, Ethylhexyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Isostearic Acid, Lecithin, Triethoxycaprylylsilane, Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Dehydroacetic Acid, Butylene Glycol, Aqua/Water/Eau, Glycerin

04 -  Mocha Tarte

Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, Methyl Trimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Octyldodecanol, Trimethylsiloxysilicate, Silica, Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77491), Tribehenin, Sorbitan Isostearate, Rubus Chamaemorus Seed Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Extract, Polyhydroxystearic Acid, Tocopheryl Acetate, Iron Oxides (Ci 77499), Ethylhexyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Isostearic Acid, Lecithin, Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Dehydroacetic Acid, Butylene Glycol, Aqua/Water/Eau, Glycerin


Marka KAJA është krijuar në vitin 2018 në një partneritet me Sephora. Ishte linja e parë K-Beauty e saj. Ajo për të cilën kjo markë është më e njohur është paketimi i saj i këndshëm, por edhe formulimet e saj vegane dhe të pastra pa përbërës të dëmshëm. KAJA shqiptohet <<kaa-zhaa>>, që do të thotë <<le të shkojmë>> në gjuhën koreane! Kjo markë e kozmetikës K-Beauty përshtatet për të gjithë, të gjitha tipet e lëkurës dhe tonet e saj. Nga paketimi i adhurueshëm nga jashtë deri te formulat e pastra në brendësi, marka KAJA ofron produkte lozonjare, që konsumatorët ta bëjnë sa më lehtë grimin dhe sa më argëtues. 

KAJA Whipped Dream Multi-Eye & Cheek Color

2,100 ALL 2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI