JUMISO Waterfull Hyaluronic Cream është pjesë e linjës Waterfull Hyaluronic Line nga marka JUMISO. Ashtu si edhe të gjitha produktet e tjera të linjës, ky krem është i formuluar me kompleksin e 3-fishtë të acidit hialuronik (acid hialuronik, hialuronat natriumi, acidi hialuronik i hidrolizuar) të cilët janë në madhësi të ndryshme molekulare për të depërtuar secili në të gjitha shtresat e lëkurës. Ky krem në formulimin e tij përmban edhe përbërës të fermentuar, si: kompleksi Pre-Probiotik, Bifida Ferment Lisate, Bifida Ferment Filtrate, Lactococcus Ferment Lysate, Lactobacillus Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate. I gjithë ky kompleks përbërësish të fermentuar, forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës për t'i dhuruar kësaj të fundit shëndet. Nga ana tjetër ky formulim ndihmon në rigjenerimin e lëkurës dhe minimizimin e shenjave të para të moshës, sepse rrit dukshëm elasiticitetin e lëkurës. Tekstura e kremit është xhelore dhe përthithet menjëherë nga lëkura, duke e bërë këtë krem të përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, madje edhe për atë të yndyrshme. Nuk bllokon aspak poret dhe siguron hidratim të thellë. Ky produkt ka formulë jokomedogjenike dhe është i sigurt për përdorim gjatë shtatëzanisë.

Për të maksimizuar efektin hidratues të kremit, sugjerojmë që t'a përdorni së bashku me tonerin dhe serumin e linjës: JUMISO Waterfull Hyaluronic Toner & JUMISO Waterfull Hyaluronic Acid Serum.

Formula e tij është e patestuar në kafshë, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht, dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra artificial. 

*50gr

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

kompleksi me 3 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, përbërës të fermentuar (Bifida Ferment Lisate, Bifida Ferment Filtrate, Lactococcus Ferment Lysate, Lactobacillus Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Caprylyl Methicone, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Chlorella Vulgaris Extract, Malachite Extract, Bifida Ferment Filtrate, Bifida Ferment Lysate, Lactobacillus Ferment Lysate, Lactococcus Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Polymnia Sonchifolia Root Juice, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Pancratium Maritimum Extract, Cetearyl Olivate, Hydrogenated Polydecene, Sorbitan Olivate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glucose, Tromethamine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyacetophenone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Fructooligosaccharides, Fructose, Sodium Phytate, Silica, Ethylhexylglycerin, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Maltodextrin, Lactobacillus, Carbomer

JUMISO është një filial i markës HELLOSKIN që ofron të gjitha llojet e maskave qetësuese dhe produkteve hidratuese të kujdesit të lëkurës, të cilat rinovojnë dhe ushqejnë lëkurën. Marka e ka marrë emrin nga fjalët koreane "ju", që do të thotë "të japësh" dhe "miso", që do të thotë "buzëqeshje" - emri i markës është mishërimi i përsosur i ndikimeve pozitive që kanë produktet e tyre dhe shërbimi ndaj klientit. Duke i dhënë përparësi kënaqësisë së klientit mbi të gjitha, kjo është një markë ku mund të gjeni produkte adresuar hiperpigmentimit, shenjave të moshës, mungesës së hidratimit si edhe mungesës së elasticitetit në lëkurë. Duke përdorur një shumëllojshmëri të gjerë përbërësish të provuar dhe të testuar si vitamina C, ekstrakti centella asiatica apo sekrecioni i filtruar i kërmillit, JUMISO ka arritur të krijojë formula të krijuara me mjeshtëri që i japin lëkurës tuaj një gjallëri krejtësisht të re. Ofrojini lëkurës shkëlqimin që meriton.

JUMISO Waterfull Hyaluronic Cream

1,650 ALL 2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI