Pastrues fytyre ujor.

JUMISO All Day Vitamin Clean & Mild Facial Cleanser është një pastrues shumë i butë, i cili largon butësisht papastërtitë e lëkurës, madje edhe makeup-in. Ky larës është i formuluar me vitamina të ndryshme për ta ushqyer thellësisht lëkurën edhe gjatë procesit të pastrimit. Nga ana tjetër formulimi me acid salicilik dhe klorheksidinë mbajnë në kontroll sebumin e tepërt, tkurrin madhësinë në dukje të poreve, trajtojnë aknet dhe largojnë qelizat e vdekura. Ndërsa formulimi me vitaminë C dhe ekstrakt Citrus Unshiu, ndihmojnë në zbehjen e hiperpigmentimit dhe shenjat e mbetura post-akne. Ky larës përmban ekstrakt të frutit Sea Buckthorn, që përmban vitaminë C, E dhe K, të cilët dhurojnë shkëlqim dhe gjallëri lëkurës! Ka veti të fuqishme antibakteriale, anti-inflamatore, antioksiduese dhe krijon një barrierë mbrojtëse në shtresën e lëkurës, duke e mbrojtur këtë të fundit nga radikalet e lira dhe agjentët e jashtëm. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

Formula e tij është jokomedogjenike, vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: përbërës EO, alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*150ml

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

Përbërësit "magjik"

vitaminë C, acid salicilik, glicerinë, Citrus Unshiu, 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Copolymer, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Ascorbic Acid, Sallcylic Acid, Chlorhexidine Digluconate, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Coptis Japonica Root Extract, Hippophae Rhamnoides Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Honey Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Daucus Carota Sativa ( Carrot) Root Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine

JUMISO është një filial i markës HELLOSKIN që ofron të gjitha llojet e maskave qetësuese dhe produkteve hidratuese të kujdesit të lëkurës, të cilat rinovojnë dhe ushqejnë lëkurën. Marka e ka marrë emrin nga fjalët koreane "ju", që do të thotë "të japësh" dhe "miso", që do të thotë "buzëqeshje" - emri i markës është mishërimi i përsosur i ndikimeve pozitive që kanë produktet e tyre dhe shërbimi ndaj klientit. Duke i dhënë përparësi kënaqësisë së klientit mbi të gjitha, kjo është një markë ku mund të gjeni produkte adresuar hiperpigmentimit, shenjave të moshës, mungesës së hidratimit si edhe mungesës së elasticitetit në lëkurë. Duke përdorur një shumëllojshmëri të gjerë përbërësish të provuar dhe të testuar si vitamina C, ekstrakti centella asiatica apo sekrecioni i filtruar i kërmillit, JUMISO ka arritur të krijojë formula të krijuara me mjeshtëri që i japin lëkurës tuaj një gjallëri krejtësisht të re. Ofrojini lëkurës shkëlqimin që meriton.

JUMISO All Day Vitamin Clean & Mild Facial Cleanser

1,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI