ISNTREE Ultra Low Molecular Hyaluronic Acid Serum, është një serum, i cili ka veti të fuqishme hidratuese, por konsistenca e tij është shumë e lehtë dhe ushqyese. I formuluar me ujë deti, të pasur me minerale nga ishulli Ulleung në Kore dhe lloje të ndryshme të acidit hialuronik me peshë molekulare të ndryshme ky serum siguron hidratimin e thellë si asnjë produkt tjetër.  Acidi hialuronik (329 kDa) absorbohet shpejt dhe ndihmon në ruajtjen e lëkurës së hidratuar gjatë gjithë ditës. Acidi hialuronik polimer (2000 kDa) ndihmon në mbrojtjen e barrierës së lagështisë së lëkurës. Acidi hialuronik (500 kDa), Acidi hialuronik (80 kDa) dhe Acidi hialuronik (5 kDa) bashkëveprojnë për të siguruar hidratim të thellë ndërsa Acidi hialuronik me peshë molekulare ekstra të ulët (329 kDa) ndihmon në ruajtjen e lagështisë së brendshme të lëkurës. Nga ana tjetër, gliceryl glucoside dhe madecassoside ofrojnë hidratim intensiv, duke forcuar barrierën natyrale mbrojtëse të lëkurës dhe e mbrojnë atë nga agresorët e jashtëm. Ky serum është i përshtatshëm për lëkurën e thatë, të dehidratuar, sensitive dhe për këdo që dëshiron të mbajë të balancuar yndyrën dhe lagështinë në lëkurë.

*50ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

Përbërësit "magjik"

ujë deti, gliceryl glucoside, madecassoside, lloje të ndryshme të acidit hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Sea Water, Water, Methylpropanediol, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Betaine, Pentylene Glycol, Carbomer, Caprylyl Glycol, Allantoin, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Panthenol, Malachite Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Disodium Edta, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Glyceryl Glucoside, Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Dimethylsilanol Hyaluronate, Hydrolyzed Calcium Hyaluronate, Sodium Sulfated Hyaluronate, Madecassoside, Beta-Glucan, Sodium Stearoyl Hyaluronate, Sodium Oleoyl Hyaluronate

Ekipi i ISNTREE hyri në botën e përkujdesjes së lëkurës me hapjen e blog-ut të parë në Korenë e Jugut. Ata arritën një numër të madh ndjekësish falë informacioneve të detajuara për përbërës, formulime dhe produkte të Industrisë së Bukurisë. Në vitin 2012, pas një ekperiencë të gjatë dhe kërkesave të shumta të ndjekësve të tyre, ata krijuan produktet e tyre të para nën markën e tyre ISNTREE. Emri i markës e merr kuptimin nga bashkimi i tre fjalëve që tregojnë mbi filozofinë e saj: IS- island (ishull) N-nature (natyrë) TREE (Pemë). Synimi i ISNTREE është të sjellë për konsumatorët produkte me përbërës të pastër, të sigurt dhe të shëndetshëm për lëkurën duke nxitur bukurinë natyrale tek çdokush që i përdor.

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

ISNTREE Ultra Low Molecular Hyaluronic Acid Serum

2,000 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI