ISNTREE Hyaluronic Acid Aqua Moist Cream është një krem, i cili ka veti të fuqishme hidratuese, por konsistenca e tij është shumë e lehtë dhe ushqyese. Është i formuluar me 5 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, të cilët kanë masë molekulare të vogël, duke arritur të depërtojnë në të gjitha shtresat e lëkurës, për të mundësuar hidratim të thellë. Nga ana tjetër formulimi me ekstrakt të farës së baobab-it dhe trehaloses, ndihmojnë në bllokimin e lagështisë. Ndërsa kombinimi i vajrave botanikë, mes tyre vaji i shafranit, kajsisë dhe arganit qetësojnë menjëherë irritimet e lëkurës të krijura nga radikalet e lira ose agresorët e jashtëm. Ky krem ka në përbërjen e tij beta glucan dhe ceramide, që krijojnë një shtresë mbi lëkurë, duke forcuar në këtë mënyrë barrierën mbrojtëse. I përshtatshëm për lëkurë mikse dhe atë në të thatë.

**Ky krem ka kaluar testin e irritimit të lëkurës të kryer në Institutinn P&K Skin Research Center, i cili ka rezultuar me index 0.0.

*100ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

5 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, ekstrakt i farës së baobab-it, trehalose, keramide, beta glucan

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Caprylic/Capric Triglyceride, Dipropylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Betaine, Behenyl Alcohol, Pentylene Glycol, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Cynara Scolymus (Artichoke) Leaf Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Lecithin, Camellia Sinensis Leaf Water, Polyglyceryl-10 Laurate, Pentaerythrityl Distearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Glyceryl Caprylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Methylpropanediol, Fructooligosaccharides, Disodium Edta, Beta-Glucan, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Polyquaternium-51, Butylene Glycol, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Glycereth-26, Potassium Hyaluronate, Panthenol, Folic Acid, Palmitoyl Pentapeptide-4, Sodium Hyaluronate Dimethylsilanol, Vinyl Dimethicone, Hyaluronic Acid, Dimethylsilanol Hyaluronate, Raffinose, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Pteris Multifida Extract, Ascorbyl Propyl Hyaluronate, Cholesterol, Ceramide Np, Tocopherol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tromethamine

Ekipi i ISNTREE hyri në botën e përkujdesjes së lëkurës me hapjen e blog-ut të parë në Korenë e Jugut. Ata arritën një numër të madh ndjekësish falë informacioneve të detajuara për përbërës, formulime dhe produkte të Industrisë së Bukurisë. Në vitin 2012, pas një ekperiencë të gjatë dhe kërkesave të shumta të ndjekësve të tyre, ata krijuan produktet e tyre të para nën markën e tyre ISNTREE. Emri i markës e merr kuptimin nga bashkimi i tre fjalëve që tregojnë mbi filozofinë e saj: IS- island (ishull) N-nature (natyrë) TREE (Pemë). Synimi i ISNTREE është të sjellë për konsumatorët produkte me përbërës të pastër, të sigurt dhe të shëndetshëm për lëkurën duke nxitur bukurinë natyrale tek çdokush që i përdor.

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

ISNTREE Hyaluronic Acid Aqua Moist Cream

1,600 ALL 2,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI