I'M FROM Vitamin Tree Water Gel është një krem hidratues në formë xheli, me 68% ujë nga gjethja e Vitamin Tree e gjetur në fshatin Byeongpung në vargmalet Taebaek në Korenë e Jugut, vend që njihet për natyrën e bukur dhe të pastër. Gjithashtu, përbëhet nga ekstrakti i Sea Buckthorns (Hippophae Rhamnoid), ekstrakt nga manaferra Cloudberry, ektrakt nga lulja Rose of Jericho dhe ekstakt nga lulja Snow Lotus (zambak). Të gjithë sëbashku i ofrojnë lëkurës lagështi, freski dhe balancojnë nivelin e prodhimit të yndyrës. Ky krem hidraton në thellësi lëkurën, por pa e rënduar atë. Ndihmon në zbehjen e njollave dhe i dhuron asaj shkëlqim vezullues! Është i përshtatshëm për të gjithë tipet e lëkurës, sidomos për atë sensitive. Nuk përmban përbërës të dëmshëm.

*75gr

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

68% ujë nga gjethja e Vitamin Tree, 68% ekstrakt nga fruti Sea Buckthorns, ektrakt nga lulja Rose of Jericho, ekstrakt nga manaferra Cloudberry, ekstakt nga lulja Snow Lotus

Lista e plotë e përbërësve

Hippophae Rhamnoides Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Methylpropanediol, Dipropylene Glycol, Water, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Cyclopentasiloxane, Hippophae Rhamnoid es Fruit Extract, Cyclohexasiloxane, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Biosaccharide Gum -1, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-10, Portulaca Oleracea Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Saussurea lnvolucrata Extract, Rubus Chamaemorus Fruit Extract, Selaginella Lepidophylla Extract, Carbomer, Arginine, Allantoin, Bambusa Vulgaris Water, Nelumbo Nucifera Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Pentylene Glycol, Caprylhydroxam ic Acid, Boswellia Serrata Resin Extract, Ethylhexylglycerin, 3-0-Ethyl Ascorbic Acid, Phenoxyethanol

Marka e produkteve të përkujdesjes ndaj lëkurës “I’M FROM” njihet për filozofinë e saj të veçantë që e dallon nga markat e tjera. Secili produkt me shumë krenari, liston të gjithë përbërësit, si edhe origjinën e tyre dhe kështu merr kuptim emri i markës “I’M FROM”, që do të thotë "Unë jam nga”. Slogani i tyre “Nature as it is", që përkthehet “Natyra ashtu siç është", tregon shumë për marrëdhënien e ngushtë që ka krijuar marka me natyrën duke sjellë produktet më natyrale të mundshme. Këtë gjë e tregojnë më së miri produktet si: "Mugwort Essence" e përbërë me 100% ekstrakt nga bima mugwort e marrë nga ishulli Ganghwa, linja e produkteve me mjaltë "Honey" që merret nga bletët e malit Jiri apo "Vitamin Tree Water Gel" e përbërë nga uji i gjetheve të bimës që rritet në malin Taebaek. Formulimet e tyre janë aq të veçanta, efektive dhe të sigurta për të ndihmuar lëkurën duke i dhuruar një pamje më të shëndetshme dhe më rinore.

I'M FROM Vitamin Tree Water Gel

4,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI