I'M FROM Rice Suncream është pjesë e linjës me ekstrakt të kokrrizave të orizit e markës I'M FROM! Orizi është përdorur për shekuj me radhë në produktet e përkujdesjes së lëkurës dhe tashmë njihet për vetitë e tij të shumta. Nga vetë emërtimi përbërësi kryesor i tij është 41% ekstrakte orizi Goami nga Yeoju, Koreja e Jugut, i cili i ofron lëkurës qetësim, hidratim dhe njëtrajtshmëri të tonit të lëkurës. Formulimi i tij me oksid jo-nano zinku ndihmon në bllokimin e depërtimit të rrezeve UVA ashtu edhe UVB në lëkurë. Një krem ​​kundër diellit që jo vetëm mbron lëkurën nga rrezet, por në të njëjtën kohë ka edhe efekte të shkëlqyera dhe në qetësimin e lëkurës së irrituar nga rrezatimi UV. Ka një strukturë të plotë dhe të mëndafshtë i cili aplikohet dhe përthithet lehtësisht nga lëkura pa e rënduar dhe pa lënë njollë të bardhë. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, madje edhe për atë sensitive dhe me ekzemë. Ky produkt është jokomodogjenik, i sigurtë për përdorim gjatë shtatëzanisë.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*50ml

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

41% ekstrakte orizi

Lista e plotë e përbërësve

Oryza Sativa (Rice) Extract, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Isododecane, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Trimethicone, Caprylyl Methicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Water, Polymethylsilsesquioxane, Sodium Hyaluronate, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Fragrance

Marka e produkteve të përkujdesjes ndaj lëkurës “I’M FROM” njihet për filozofinë e saj të veçantë që e dallon nga markat e tjera. Secili produkt me shumë krenari, liston të gjithë përbërësit, si edhe origjinën e tyre dhe kështu merr kuptim emri i markës “I’M FROM”, që do të thotë "Unë jam nga”. Slogani i tyre “Nature as it is", që përkthehet “Natyra ashtu siç është", tregon shumë për marrëdhënien e ngushtë që ka krijuar marka me natyrën duke sjellë produktet më natyrale të mundshme. Këtë gjë e tregojnë më së miri produktet si: "Mugwort Essence" e përbërë me 100% ekstrakt nga bima mugwort e marrë nga ishulli Ganghwa, linja e produkteve me mjaltë "Honey" që merret nga bletët e malit Jiri apo "Vitamin Tree Water Gel" e përbërë nga uji i gjetheve të bimës që rritet në malin Taebaek. Formulimet e tyre janë aq të veçanta, efektive dhe të sigurta për të ndihmuar lëkurën duke i dhuruar një pamje më të shëndetshme dhe më rinore.

I'M FROM Rice Sunscreen SPF50+ PA++++

2,300 ALL 3,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI