I DEW CARE Timeout Blemish Patch konsiderohen si ngjitëset më efektive për trajtimin e akneve. Këto ngjitëse hidrokoloidale thithin papastërtitë dhe veprojnë si një mburojë mbrojtëse ndaj agjentëve të jashtëm dhe radikaleve të lira. Këto ngjitëse janë të formuluara me acid salicilik dhe vaj esencial nga gjethet e pemës së çajit. Të dy këta përbërës të mrekullueshëm arrijnë të trajtojnë aknet, pikat e bardha, pikat e zeza. Por jo vetëm... Nëse keni problematikë edhe me njollat e mbetura post- akne këto ngjitëse do të arrijnë t’i parandalojnë ato. Ndërsa formulimi i tyre me ekstrakt të bimës centella asiatica minimizon skuqjen e zonës së inflamuar. Është koha t'ju thoni lamtumirë akneve!

*Sipas një studimi të kryer këto ngjitëse arrijnë të trajtojnë aknet për vetëm 4-8 orë.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës I DEW CARE, ka cerifikatë VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE.

Madhësia e ngjitëseve Original: 10mm
Madhësia e ngjitëseve Plus: 12mm

*36 ngjitëse

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, menjëherë vendosni ngjitësen mbi akne. Më pas mund të vazhdoni me aplikimin e produkteve të tjera të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

acid salicilik, ekstrakt i pemës së çajit, ekstrakt centella asiatica

Lista e plotë e përbërësve

Cellulose Gum, Hydrogenated Poly(C6-20 Olefin), Polyisobutene, Styrene/Isoprene Copolymer, Salicylic Acid, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Centella Asiatica Extract.

Marka I DEW CARE është krijuar për të ofruar një përvojë argëtuese dhe efektive me produktet e krijuara për kujdesin e lëkurës. Që nga paketimi i jashtëm i cili është gjithmonë i këndshëm, e deri te performance e produktit, marka I DEW CARE përpiqet që të kënaqë të gjithë përdoruesit e produkteve të tyre me përbërjet më unike, aroma të shijshme dhe rezultate të dukshme reale. Kjo markë është në një lidhje shumë të ngushtë me shkencën. Të gjitha formulimet e produkteve testohen klinikisht me përbërës të cilët janë të sigurt jo vetëm për lëkurën tonë, por edhe për mjedisin. Qëllimi i kësaj marke është krijimi i produkteve sa më profesionale në K-Beauty duke kombinuar shkencën bashkë me bukurinë e lëkurës. Produktet e markës I DEW CARE janë për çdo lloj tipologjie lëkure dhe adresojnë disa problematika. Të gjitha produktet prodhohen në Korenë e Jugut.

I DEW CARE Timeout Blemish Patches

1,200 ALL 2,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI