Maskat Sheet Mask janë trajtimi më i preferuar dhe më relaksues. Tashmë në një pako mund të gjeni disa lloje maskash. I DEW CARE Let's Do This Sheet përmban plot 5 variante të ndryshme maskash "Sheet Mask", për t’i adresuar çdo problematike apo shqetësimi të lëkurës.


1-In The Zone Sheet Mask

Kjo maskë është e formuluar me ekstrakt të kamomilit dhe të pemës së çajit, për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës, minimizimin e skuqjes dhe tkurrjen në dukje të madhësisë së poreve. Nga ana tjetër formulimi me allantoin dhe panthenol, mundëson hidratim të thellë dhe afatgjatë në lëkurë.

2-Up All Night Sheet Mask

Kjo maskë është e formuluar me vitaminën B3 (niacinamide) dhe ofron njëtrajtësim të tonit të lëkurës, shkëlqim të saj dhe rigjallërim. Ndërsa formulimi me allantoin dhe panthenol mundëson hidratim të thellë dhe afatgjatë në lëkurë.

3-Time Warp Sheet Mask

Kjo maskë është e formuluar me ekstrakt të frutave acai berry dhe fik. Këto 2 të fundit njihen për vetitë e tyre të fuqishme antioksiduese, forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe rrisin elasticitetin.

3-Olive 'Bout You Sheet Mask

Kjo maskë është e formuluar me ekstrakt ulliri i, cili ushqen dhe hidraton intensivisht të gjitha shtresat e lëkurës.

5-Unwind Sheet Mask

Kjo maskë është e formuluar me ekstrakt të bimës mugwort, e cila njihet për vetitë e saj të fuqishme antibakteriale, antimykotike dhe antiseptike. Minimizon skuqjen dhe qetëson çdo irritim të mundshëm.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës I DEW CARE, ka cerifikatë VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE.

*5x20ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 15-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

In The Zone Sheet Mask: ekstrakt të kamomilit, ekstrakt nga pema e çajit, allantoin, panthenol.

Up All Night Sheet Mask: niacinamide, allantoin, panthenol

Time Warp Sheet Mask: ekstrakt acai berry, fik.

Olive 'Bout You Sheet Mask: ekstrakt nga ulliri.

Unwind Sheet Mask: ekstrakt i bimës mugwort.

Lista e plotë e përbërësve

In The Zone: Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Xanthan Gum, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Potassium Hydroxide, Allantoin, Disodium Edta, Panthenol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/Leaf Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Ginkgo Biloba Nut Extract, Morus Alba (White Mulberry) Fruit Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Phenoxyethanol, Fragrance

Up All Night: Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Butylene Glycol, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Xanthan Gum, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Potassium Hydroxide, Disodium Edta, Allantoin, Panthenol, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Morus Alba (White Mulberry) Fruit Extract, Ginkgo Biloba Nut Extract, Phenoxyethanol, Fragrance

Time Warp: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Dimethicone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Butylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Xanthan Gum, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium Edta, Euterpe Oleracea (Acai Palm) Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Morus Alba (White Mulberry) Fruit Extract, Ginkgo Biloba Nut Extract, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Phenoxyethanol, Fragrance

Olive 'Bout You: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Butylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Xanthan Gum, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract (100 Ppm), Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Morus Alba (White Mulberry) Fruit Extract, Ginkgo Biloba Nut Extract, Linalool, Hexyl Cinnamal, Phenoxyethanol, Fragrance

Unwind: Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Xanthan Gum, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Potassium Hydroxide, Allantoin, Disodium Edta, Panthenol, Artemisia Princeps (Japanese Mugwort) Leaf Extract, Madecassoside, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Ginkgo Biloba Nut Extract, Morus Alba (White Mulberry) Fruit Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Phenoxyethanol, Fragrance

Marka I DEW CARE është krijuar për të ofruar një përvojë argëtuese dhe efektive me produktet e krijuara për kujdesin e lëkurës. Që nga paketimi i jashtëm i cili është gjithmonë i këndshëm, e deri te performance e produktit, marka I DEW CARE përpiqet që të kënaqë të gjithë përdoruesit e produkteve të tyre me përbërjet më unike, aroma të shijshme dhe rezultate të dukshme reale. Kjo markë është në një lidhje shumë të ngushtë me shkencën. Të gjitha formulimet e produkteve testohen klinikisht me përbërës të cilët janë të sigurt jo vetëm për lëkurën tonë, por edhe për mjedisin. Qëllimi i kësaj marke është krijimi i produkteve sa më profesionale në K-Beauty duke kombinuar shkencën bashkë me bukurinë e lëkurës. Produktet e markës I DEW CARE janë për çdo lloj tipologjie lëkure dhe adresojnë disa problematika. Të gjitha produktet prodhohen në Korenë e Jugut.

I DEW CARE Let's Do This Sheet

1,500 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI