Inspiruar nga aroma e ngrohtë e biskotave të sapopjekura, I DEW CARE ka krijuar maskën me aromën më të shijshme deri më tani! I DEW CARE How Dough I Look është një produkt i përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, duke përfshirë një maskë tërësisht në formë biskote - Cookie O' Glow, dhe një shirit koke për të mbajtur flokët larg fytyrës teksa aplikoni maskën apo kryeni rutinën duke aplikuar produkte të ndryshme. E formuluar me ekstrakt të farave të kakaos dhe ujë të akullnajave, kjo maskë me teksturë të butë do të pastrojë lëkurën thellësisht  duke e lënë atë të ndjehet e butë, elastike dhe të hidratuar.

*100ml

 E gjithë formula është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës I DEW CARE, ka cerifikatë VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE.

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, aplikoni maskën në lëkurë të njomë dhe masazhoni lehtësisht me levizje rrethore. Evitoni zonën rreth syve dhe buzëve. Mbajeni maskën për 5-10 min. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe të bollshëm. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. Mund të përdoret 2-3 herë ne javë.

Përbërësit "magjik"

pluhur frutash kakao, gjalpë farash kakao dhe ujë të akullnajave

Lista e plotë e përbërësve

Water, Ethylhexyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide (Ci 77891), Propanediol, C14-22 Alcohols, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Theobroma Cacao (Cocoa) Fruit Powder, Water (Glacier Water), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Cetearyl Glucoside, C12-20 Alkyl Glucoside, Sorbitan Sesquioleate, Squalane, Polyacrylate-13, Ethylhexylglycerin, Sodium Stearoyl Glutamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Polyacrylate Crosspolymer-6, Polyisobutene, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, 1,2-Hexanediol, Sorbitan Isostearate, Disodium Edta, Polysorbate 20, Citric Acid, Iron Oxides (Ci 77492), Fragrance,

Marka I DEW CARE është krijuar për të ofruar një përvojë argëtuese dhe efektive me produktet e krijuara për kujdesin e lëkurës. Që nga paketimi i jashtëm i cili është gjithmonë i këndshëm, e deri te performance e produktit, marka I DEW CARE përpiqet që të kënaqë të gjithë përdoruesit e produkteve të tyre me përbërjet më unike, aroma të shijshme dhe rezultate të dukshme reale. Kjo markë është në një lidhje shumë të ngushtë me shkencën. Të gjitha formulimet e produkteve testohen klinikisht me përbërës të cilët janë të sigurt jo vetëm për lëkurën tonë, por edhe për mjedisin. Qëllimi i kësaj marke është krijimi i produkteve sa më profesionale në K-Beauty duke kombinuar shkencën bashkë me bukurinë e lëkurës. Produktet e markës I DEW CARE janë për çdo lloj tipologjie lëkure dhe adresojnë disa problematika. Të gjitha produktet prodhohen në Korenë e Jugut.

I DEW CARE How Dough I Look

3,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI