Krijimi i ritualeve dhe rutinave të vetë-kujdesit është i rëndësishëm për ruajtjen e mirëqenies suaj të përgjithshme dhe mbajtjen e niveleve tuaja të stresit. Një mënyrë e provuar dhe e vërtetuar për të reduktuar stresin është me një zhytje të gjatë në vaskë - dhe bombat e banjës I DEW CARE Gettin' Fizzy With It Probiotics Fizzy Bath Bomb mund të ndihmojnë në seancën tuaj të relaksimit duke shtuar pak ngjyrë dhe aromë për argëtim - atmosferë ende qetësuese. Vaji i jojobas, i ngjashëm me sebumin natyral të lëkurës, ka një efekt të shkëlqyer hidratues që ndihmon në zbutjen dhe hidratimin e lëkurës pas larjes. Ndërsa, tërshërë e arritur me anë të fermentimit Lactobacillus, ndihmon në ruajtjen e një mikrobiome të shëndetshme të lëkurës ndërsa, përbërja me qumësht vegjetal i nxjerrë nga tuli i kokosit do t'ju ofrojë një lëkurë të butë dhe të lëmur. Lërini stresin dhe shqetësimet tuaja të shuhen me flluska të holla për të masazhuar trupin tuaj dhe për të gudulisur gishtat e këmbëve. 

E gjithë formula është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës I DEW CARE, ka cerifikatë VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE

*200g/ 7.05 oz 

Mbushni vaskën me ujë të ngrohtë. Hapni bombën e banjës dhe vendoseni në ujë. Kur bomba e banjës të shkrihet plotësisht, zhyteni në një vaskë. Shijoni një banjë relaksuese për rreth 10-15 minuta. Pas një dushi të lehtë, shpëlajeni banjën.

Përbërësit "magjik"

Vaj jojoba, tërshërë dhe qumësht vegjetal.

Lista e plotë e përbërësve

Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Lactobacillus Ferment Lysate, Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, 1,2-Hexanediol, Blue 1 (Ci 42090), Yellow 5 (Ci 19140), Fragrance,

Marka I DEW CARE është krijuar për të ofruar një përvojë argëtuese dhe efektive me produktet e krijuara për kujdesin e lëkurës. Që nga paketimi i jashtëm i cili është gjithmonë i këndshëm, e deri te performance e produktit, marka I DEW CARE përpiqet që të kënaqë të gjithë përdoruesit e produkteve të tyre me përbërjet më unike, aroma të shijshme dhe rezultate të dukshme reale. Kjo markë është në një lidhje shumë të ngushtë me shkencën. Të gjitha formulimet e produkteve testohen klinikisht me përbërës të cilët janë të sigurt jo vetëm për lëkurën tonë, por edhe për mjedisin. Qëllimi i kësaj marke është krijimi i produkteve sa më profesionale në K-Beauty duke kombinuar shkencën bashkë me bukurinë e lëkurës. Produktet e markës I DEW CARE janë për çdo lloj tipologjie lëkure dhe adresojnë disa problematika. Të gjitha produktet prodhohen në Korenë e Jugut.

I DEW CARE Gettin' Fizzy With It Probiotics Fizzy Bath Bomb

1,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI