I DEW CARE Clean Zit Away Acne Foam Cleanser

Nëse jeni në kërkim të një pastruesi ujor në trajtë shkume, që paston thellësisht lëkurën po pa e irrituar atë, atëherë me shumë bindje, i duhuri është: I DEW CARE Clean Zit Away Acne Foam Cleanser. I formuluar me 1,5% acid salicilik ky larës eksfolion dhe zhbllokon poret duke hequr të gjitha qelizat e vdekura të lëkurës gjithashtu zvogëlon pikat e zeza dhe parandalon shpërthimet e ardhshme. Ndërsa, formulimi me ekstrakt të lëvozhgës së agrumeve Unshiu, ndihmon në zbutjen e lëkurës së prirur ndaj akneve dhe forcon barrierën e lëkurës. Nga ana tjetër, përmbajtja me ekstrakt të vërtetë të gjethes së pemës së çajit super qetësuese, ndihmon në qetësimin e lëkurës dhe e mban atë të lëmuar dhe më të pastër! “Tea tree” njihet për efektet e tij detoksifikuese, anti-inflamatore, antibakteriale dhe antimykotike për organizmin dhe në veçanti për lëkurën. Të gjitha këto veti mrekullibërëse, e bëjnë këtë larës të sigurtë edhe për lëkurë sensitive.

*50ml

I DEW CARE Roll With Tea Tree Roll-on Face oil

Një përzierje e përsosur e vajit të gjetheve të pemës së çajit dhe vaji të farës së mollës (Pyrus Malus (Mollë) për të ndihmuar në zbutjen dhe rikthimin e shkëlqimit të lëkurës. Ndërsa, përmajtja me  acid salicilik eksfolion lëkurën si edhe ndihmon në parandalimin e krijimit të akneve e pikave të zeza. Koistenca e tij vajore  përthithet shpejt, duke e lënë lëkurën tuaj të freskët, të lëmuar dhe rrezatuese.

Bazuar në anketën e konsumatorëve me 20 pjesëmarrës, pas dy javësh përdorimi:

100% thanë se lëkura u bë e pastër

95% thanë se lëkura ndihej e lagësht pa bllokuar poret

95% mendonin se pikat e bardha dhe pikat e zeza u përmirësuan

90% e panë të reduktuar skuqjen e lëkurë

*11ml

I DEW CARE Here's The Tea Tree Soothing Sheet Mask

I DEW CARE Here's The Tea Tree Soothing Sheet Mask është maskë pëlhure “Sheet Mask” e formuluar me ekstrakt të vërtetë të gjethes së pemës së çajit super qetësuese, e cila ndihmon në qetësimin e lëkurës dhe e mban atë të lëmuar dhe më të pastër! “Tea tree” njihet për efektet e tij detoksifikuese, anti-inflamatore, antibakteriale dhe antimykotike për organizmin dhe në veçanti për lëkurën. Të gjitha këto veti mrekullibërëse, e bëjnë esencën e kësaj maske efikase në qetësimin, shërimin si edhe në mbrojtjen e barrierës së lëkurës nga agresorët e jashtëm si dhe nga radikalet e lira. Formulimi me 4-Terpineol (i ekstraktuar po nga gjethet e pemës së çajit), qetëson irritimin e lëkurës, dhe trajton intensivisht aknet duke mundësuar minimizimin e çdo inflamacioni. Ndërsa kompleksi me 3 ekstrakte bimore të: gjetheve Monarda Didyma, Mentha Suaveolens dhe Chamomilla Recutita, bëjnë të mundur hidratimin e thellë të lëkurës në të gjitha shtresat e saj. Maska është e përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për atë sensitive, me tendencë akneike dhe skuqje.

*10 copë

E gjithë formula është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës I DEW CARE, ka cerifikatë VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE.

 

I DEW CARE Clean Zit Away Acne Foam Cleanser

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

I DEW CARE Roll With Tea Tree Roll-on Face oil


Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, aplikojeni butësisht në zona ku keni akne apo shenja hiperpigmentimi. 

I DEW CARE Here's The Tea Tree Soothing Sheet Mask

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

I DEW CARE Clean Zit Away Acne Foam Cleanser

Përbërësit "magjik"

1,5% acid salicilik, ekstrakt i lëvozhgës së agrumeve Unshiu, ekstrakt i gjethes së pemës së çajit

Lista e plotë e përbërësve

Salicylic Acid 1.5%, Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Methylpropanediol, Lauryl Hydroxysultaine, Sodium Chloride, Sodium Cocoyl Alaninate, Coco-Betaine, Tromethamine, Acrylates Copolymer, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Citric Acid, Hexylene Glycol, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, Fructooligosaccharides, Butylene Glycol, Beta-Glucan, Hydrogenated Lecithin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Propanediol, Citrus Unshiu Peel Extract,

I DEW CARE Roll With Tea Tree Roll-on Face oil

Përbërësit "magjik"

 vaj i gjetheve të çajit dhe vaji i farës së mollës (Pyrus Malus (Mollë) 

Lista e plotë e përbërësve

Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Pyrus Malus (Apple) Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Hydrogenated Coconut Oil, Glyceryl Caprylate, Salicylic Acid,

I DEW CARE Here's The Tea Tree Soothing Sheet Mask

Përbërësit "magjik"

 ekstrakt i pemës së çajit

 Lista e plotë e përbërësve

 Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Trehalose, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract (2,500 Ppm), 4-Terpineol, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydroxyethylcellulose, Glyceryl Caprylate, Betaine, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Pvm/Ma Copolymer, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil (1 Ppm), Monarda Didyma Leaf Extract, Mentha Suaveolens Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Leaf Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Disodium Edta, Fragrance.

Marka I DEW CARE është krijuar për të ofruar një përvojë argëtuese dhe efektive me produktet e krijuara për kujdesin e lëkurës. Që nga paketimi i jashtëm i cili është gjithmonë i këndshëm, e deri te performance e produktit, marka I DEW CARE përpiqet që të kënaqë të gjithë përdoruesit e produkteve të tyre me përbërjet më unike, aroma të shijshme dhe rezultate të dukshme reale. Kjo markë është në një lidhje shumë të ngushtë me shkencën. Të gjitha formulimet e produkteve testohen klinikisht me përbërës të cilët janë të sigurt jo vetëm për lëkurën tonë, por edhe për mjedisin. Qëllimi i kësaj marke është krijimi i produkteve sa më profesionale në K-Beauty duke kombinuar shkencën bashkë me bukurinë e lëkurës. Produktet e markës I DEW CARE janë për çdo lloj tipologjie lëkure dhe adresojnë disa problematika. Të gjitha produktet prodhohen në Korenë e Jugut.

I DEW CARE Tea Tree-o Starter Kit (Acne Foaming Cleanser, Sheet Mask&Rroll-on Face oil)

2,400 ALL 3,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI