Të gjitha benefitet hidratuese dhe aroma e parezistueshme e produkteve nga marka Huxley, do t'i gjeni në një produkt kaq të veçantë të prodhuar nga ajo që mban emrin HUXLEY Body Wash: Moroccan Gardener! Përbërja e tij luksoze me surfaktantë natyral nga kokosi arrin të pastrojë butësisht lëkurën duke i lënë një ndjesi mëndafshi në fund. Përbërësit magjikë jane vaji i farave te fikut te detit saharian, acidi hialuronik, uji nga gjethja e çajit të pemës, uji nga selvia hinoki, që japin një ndjesi freskie gjatë dhe pas larjes. Vaji i farës së fikut të detit Saharian, i pasur në acid linoleik, riparon e forcon barrierën e lëkurës.
Formulë hipoalergjike. I përshtatshëm për çdo tip lëkure.

*300ml

Masazhojeni butësisht mbi lëkurën e lagur me duar ose sfungjer trupi, dhe më pas shpëlajeni. 
Këshillë: Gëzoni një aromë më të pasur dhe më të qëndrueshme me efekt intensiv hidratues kur kombinohet me kremin e trupit të së njejtës linjë nga Huxley: HUXLEY Secret Of Sahara Body Lotion: Moroccan Huxley Gardener

Përbërësit "magjik"

vaji i farave te fikut te detit saharian, acidi hialuronik, uji nga gjethja e çajit të pemës, uji nga selvia hinoki

Lista e plotë e përbërësve

Water, Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Potassium Cocoyl Glycinate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Fragrance, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Opuntia Ficus-Indica Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Camellia Sinensis Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil, Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Chamaecyparis Obtusa Water, Camellia Sinensis Leaf Water, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Isostearic Acid, Potassium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, Hexylene Glycol, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Buteth-3, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Tributyl Citrate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol

Huxley është një firmë për përkujdesjen e lëkurës, që prioritet kryesor ka vlerën natyrale të lëkurës. Ofron zgjidhje për lëkurën që vuan nga elementë të dëmshëm të mjedisit dhe nga stresi i zonave urbane. Përbërësi kyç është vaji organik i farës së fikut të detit saharian, që kultivohet në Marok. I zgjedhur me kujdes, i mbledhur me dorë dhe i shtypur në të ftohtë, ky përbërës i veçantë është i pasur në antioksidantë, është shume ushqyes dhe njihet për vetitë antiage. Huxley qëndron për bukurinë e vertetë.

 

HUXLEY Body Wash: Moroccan Gardener

3,200 ALL 4,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI