HEIMISH Moringa Ceramide BB Cream SPF30 PA++ është BB Cream më i fundit i futur në koleksionin KORAL SECRETS! Formula e tij unike vjen me 3 funksione kryesore në lëkurë, si: hidratim të thellë, mbrojtje nga rrezet e dëmshme të diellit dhe njëtrajtësim të tonit të lëkurës. Formulimi i këtij kremi me moringa keramide përveç hidratimit siguron edhe ngjitje shumë efektive në lëkurë, duke e bërë këtë BB Cream njësh me lëkurën. Ky BB cream ndihmon në njëtrajtësimin e tonit të lëkurës duke bërë të mundur mbulimin e njollave, falë konsistencës së mëndafshtë prej të cilës është i formuluar. Niacinamidet luajnë një rol shumë të rëndësishëm në përbërjen e këtij BB Cream-i sepse nuk lejojnë bllokimin e poreve dhe mundësojnë tkurrjen e tyre. Ndërsa formulimi me adenosine dhe tocopherol mbajnë në kontroll shenjat e moshës. Sapo të aplikohet në lëkurë, ky krem arrin të ofrojë pamjen e një makeup-i shumë natyral. Për më tepër ofron mbrojtje me filtra mbrojtës fizik SPF30 PA++ ndaj rrezeve të dëmshme UV të diellit. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

*30gr

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

keramide, titanium dioxide, zinc oxide, niacinamide, adenosine, tocopherol

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, PED-10 Dimethicone, Dipropylene Glycol, Dimethicone, Niacinamide , Cetyl Ethylhexanoate, Polymethylsilsesquioxane, Disteardimonium Hectorite, Betaine, Magnesium Sulfate, Silica, Sorbitan Sesquioleate, Iron Oxide Yellow, 1,2-Hexanediol, Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Iron Oxide Black, Moringa Oleifera Seed Oil, Triethoxycaprylylsilane, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Glycosyl Trehalose, Iron Oxide Red, Palmitic Acid, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Aluminum Hydroxide, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Extract, Panthenol, Hyaluronic Acid, Cupressus Sempervirens Leaf/Stem Extract, Adenosine, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Ribes Nigrum (Black Currant) Leaf Extract, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Cyclotetrasiloxane, Ceramide NP, Propylene Glycol, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Myristic Acid, Stearic Acid, Tocopherol

Marka koreane Heimish është lançuar në vitin 2016 me produktet e kujdesit të lëkurës dhe ato kozmetike. Slogani i tyre është "Vlera më e madhe krijohet nga "normalja" dhe bukuria është brenda secilit prej nesh, jo nga zbukurimet e tepërta". Produkti më i shitur i markës është balmi pastrues HEIMISH All Clean Balm falë të cilit ju mund të pastroni thellësisht lëkurën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza menjëherë. 

HEIMISH Moringa Ceramide BB Cream SPF30 PA++

1,600 ALL 2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI