Nëse dëshironi t'i dhuroni vetes tuaj 20 minuta relaksim, ju sugjerojmë të aplikoni në zonën poshtë syve maskat: HEIMISH Matcha Biome Hydrogel Eye Patch. Këto maska  janë të specializuara për zonën poshtë syve dhe kanë funksion të 3-fishtë: ofrojnë hidratim të thellë, zbehin rrathët e zinj dhe minimizojnë vijat e holla dhe rrudhat. Përbërësi kryesor falë të cilit arrihen këto përfitime në lëkurë është patenta Matcha Biome™ (pudër e imët nga gjethet e çajit jeshil). Ky formulim i patentuar përmban: ekstrakt matcha të fermentuar, probiotikë dhe enzima të pastra të gjetura në ishullin e famshëm Jeju në Korenë e Jugut. Kombinimi i probiotikëve të fermentuar dhe enzimave ndihmojnë bakteret e mira të cilat janë të dobishme, të forcojnë barrierën mbrojtëse dhe sistemin imunitar të lëkurës. Nga ana tjetër ekstrakt Botaniceutical plus 10 ofron qetësim dhe zbutje të zonës poshtë syve, duke freskuar lëkurën në të. 

*Këto maska gjithashtu mund të treten në ujë duke formuar kështu një esencë, dhe janë 100% miqësore me mjedisin, pasi janë të formuluara me alga deti.

*60 maska njëpërdorimshe

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni me aplikuesin dy maska hydrogel dhe vendosini në zonën poshtë syve. Mbajini për 20-30 min. Në temperatura të larta, këshillohet ta mbani produktin në frigorifer. Pas çdo përdorimi, kujdesuni ta mbyllni mirë kapakun e tij për të evituar tharjen e esencës që gjendet brenda tij.

Këto maska mund t’i aplikoni edhe në zona të tjera, si pjesa e ballit apo qafës nëse keni nevojë për hidratim, zbehje të njollave apo kujdes të shtuar ndaj rrudhave.

Përbërësit "magjik"

Matcha Biome™

Lista e plotë e përbërësve

Purified water, glycerin, carrageenan, niacinamide, green tea extract (19500ppm), carob gum, pentylene glycol, caprylyl glycol, lavender flower extract, bergamot leaf extract, guar gum, peppermint leaf extract, freesia extract, matricaria Flower Extract, Rosemary Leaf Extract Rock, Tobacillus Fermented Product (12ppm), Yeast Fermented Product (12ppm), Peony Root Extract, Spanish Licorice Root Extract, Sauerkraut Root Extract, Mud Mushroom Extract, Mulberry Bark Extract, Korean Ginseng Root Extract, Rake Horseradish root extract, black sesame extract, Angelica root extract, golden extract, Philippine orange peel extract, pine needle leaf/stem extract, pine needle/stem extract, bergamot oil, lychee fruit oil, blackcurrant leaf extract, Butylene glycol, ethyl hexanediol, hexylene glycol, castor seed oil, propanediol, oleander leaf extract, polyglyceryl-10 laurate, calcium chloride, allantoin, cellulose gum, 1,2-hexane Diol, chromium oxide green, potassium chloride, hydroxyacetophenone, star anise extract, sucrose, clofenesin, calcium lactate, dipotassium glycyrrhizate, titanium/titanium dioxide, synthetic fluorophlogopite, adenosine, titanium Dioxide, polymethylsilsesquioxane, silica, polyglyceryl-10 oleate, arginine, ethylhexylglycerin, disodium EDTA

Marka koreane Heimish është lançuar në vitin 2016 me produktet e kujdesit të lëkurës dhe ato kozmetike. Slogani i tyre është "Vlera më e madhe krijohet nga "normalja" dhe bukuria është brenda secilit prej nesh, jo nga zbukurimet e tepërta". Produkti më i shitur i markës është balmi pastrues HEIMISH All Clean Balm falë të cilit ju mund të pastroni thellësisht lëkurën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza menjëherë. 

HEIMISH Matcha Biome Hydrogel Eye Patch

1,700 ALL 2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI