HEIMISH Marine Care Eye Cream është kremi ideal për zonën rreth syve i formuluar me 51% lëndë ushqyese dhe minerale detare dhe 2% niacinamide, duke mundësuar hidratim të thellë të zonës poshtë syve. Ky krem adreson disa problematika, si:
-Qeskat dhe rrathët e zinj, falë formulimit me ujë detar dhe niacinamide;
-Vijat e holla dhe rrudhat, falë formulimit me peptide, kolagjen dhe adenosine. Falë aplikatorit që kremi ka në paketim do t'ju ofrojë zonës poshtë syve një masazh shumë relaksues, duke ulur vatrat e nxehta. Ky krem premton freski dhe një pamje më rinore të zonës rreth syve! Për efekte maksimale antirrudhë, sugjerojmë përdorimin e tij, bashkë me kremin e linjës: HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream.

*30ml

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve.

Përbërësit "magjik"

peptide, kolagjen, niacinamide, ujë detar, ekstrakt i qelizave staminale bimore

Lista e plotë e përbërësve

Water,Butylene Glycol,Ecklonia Cava Extract,Undaria Pinnatifida Extract,Hizikia Fusiforme Extract,Laminaria Japonica Extract,Glycerin,Cetearyl Alcohol,Caprylic/Capric Triglyceride,Cetyl Ethylhexanoate,Hydrogenated Polydecene,Macadamia Ternifolia Seed Oil,Niacinamide,Cyclopentasiloxane,Glycol Palmitate,Glycol Stearate SE,1,2-Hexanediol,Hydrogenated Vegetable Oil,Butyrospermum Parkii (Shea) Butter,Glyceryl Stearate,Cyclohexasiloxane,Sodium Hyaluronate,Beta-Glucan,Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract,Agarum Cribosum Extract,Codium Fragile Extract,Codium Tomentosum Extract,Enteromorpha Compressa Extract,Laminaria Cloustoni Extract,Laminaria Digitata Extract,Porphyra Yezoensis Extract,Solidago Virgaurea (Goldenrod) Extract,Ulva Lactuca Extract,Copper Tripeptide-1,Ethylhexylglycerin,Acetyl Hexapeptide-8,Adenosine,Trehalose,Tocopheryl Acetate,Sorbitan Olivate,Sorbitan Palmitate,Dipropylene Glycol,Titanium Dioxide,Glycol,CI 77288,Palmitic Acid,Sorbitan Isostearate,CI 77492,CI 77499,Stearic Acid,Aluminum Starch Octenylsuccinate,Hydrogenated Lecithin,Cetyl Palmitate,Dimethicone,Hydroxyacetophenone,Polyacrylate-13,PEG-100 Stearate,Polyisobutene,Polysorbate 20,Butylphenyl Methylpropional,Linalool,Fragrance,Disodium EDTA

Marka koreane Heimish është lançuar në vitin 2016 me produktet e kujdesit të lëkurës dhe ato kozmetike. Slogani i tyre është "Vlera më e madhe krijohet nga "normalja" dhe bukuria është brenda secilit prej nesh, jo nga zbukurimet e tepërta". Produkti më i shitur i markës është balmi pastrues HEIMISH All Clean Balm falë të cilit ju mund të pastroni thellësisht lëkurën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza menjëherë. 

HEIMISH Marine Care Eye Cream

2,500 ALL 4,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI