Nëse jeni duke kërkuar për një paletë që ju ndihmon të krijoni lloje të ndryshme të grimit të syve, atëherë HEIMISH Dailism Eye Palette Rose Memory është paleta e duhur për ju! Një mini-paletë e cila vjen me 8 nuanca tërheqëse të toneve të ngrohta dhe neutrale, me përbërje që ofron shkëlqim, përberje mat ose me një kombinim të të dyjave. Detaji që e plotëson këtë paletë është paketimi i saj me pasqyrë, gjë që do ju vijë në ndihmë kur dëshironi të bëni riaplikimin ose rregullimin e grim-it tuaj gjatë ditës. Gjithashtu, ja vlen të përmendet që paleta shoqërohet dhe me një furçe me fund të dyfishtë, e cila njëra anë ju ndihmon në përhapjen e ngjyrave dhe ana e sheshtë është e përshtatshme për aplikimin e tonive me xixa.

Formula e saj është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

* 6.5 x 4.53 x 0.91

Aplikojeni me furçë/duar mbi qëpallat e syve, dhe/ ose rreth tyre sipas dëshirës. Për një pamje më dinamike mund të aplikoni vetëm një nuancë, ose të miksoni të treja për një makeup më të gjallë!

Lista e plotë e përbërësve

Talc, Mica (CI 77019), Silica, Titanium Dioxide (CI 77891), Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Shorea Robusta Seed Butter, Magnesium Myristate, Nylon-12, Propanediol, Diisostearyl Malate, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Isostearyl Neopentanoate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Magnesium Stearate, Polybutene, Hydrogenated Lecithin, Methicone, Iron Oxides (CI 77492), Yellow 5 Lake (CI 19140), Iron Oxides (CI 77491), Yellow 6 Lake (CI 15985), Red 30 (CI 73360), Iron Oxides (CI 77499) [Nude Coral] Talc, Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Silica, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Phenyl Trimethicone, Shorea Robusta Seed Butter, Propanediol, Dimethicone, Magnesium Myristate, Polypropylene, Diisostearyl Malate, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Isostearyl Neopentanoate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Magnesium Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polybutene, PTFE, Methicone, Triethoxycaprylylsilane, Tin Oxide (CI 77861), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77492), Red 30 (CI 73360), Iron Oxides (CI 77499), Ultramarines (CI 77007) [Peach Coral] Talc, Mica (CI 77019), Nylon-12, Titanium Dioxide (CI 77891), Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Phenyl Trimethicone, Silica, Yellow 6 Lake (CI 15985), Macadamia Ternifolia Seed Oil, Magnesium Myristate, Magnesium Stearate, Propanediol, Dimethicone, Dimethiconol Stearate, Hydrogenated Lecithin, Lauroyl Lysine, Methicone, Triethoxycaprylylsilane, Yellow 5 Lake (CI 19140), Iron Oxides (CI 77491), Red 30 (CI 73360), Ultramarines (CI 77007). [Pink Coral] Talc, Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Nylon-12, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Phenyl Trimethicone, Carmine (CI 75470), Magnesium Myristate, Magnesium Stearate, Diisostearyl Malate, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Isostearyl Neopentanoate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Shorea Robusta Seed Butter, Propanediol, Silica, Polybutene, Dimethicone, Tin Oxide (CI 77861), Yellow 5 Lake (CI 19140), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77499) [Bronze Coral] Synthetic Fluorphlogopite, Talc, Iron Oxides (CI 77491), Titanium Dioxide (CI 77891), Mica (CI 77019), Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Phenyl Trimethicone, Boron Nitride, Nylon-12, Diisostearyl Malate, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Isostearyl Neopentanoate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Silica, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Shorea Robusta Seed Butter, Magnesium Myristate, Magnesium Stearate, Propanediol, Polybutene, Dimethicone, Tin Oxide (CI 77861), Iron Oxides (CI 77499) [Coral Glitter] Glass, Dimethicone, Calcium Sodium Borosilicate, Titanium Dioxide (CI 77891), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Synthetic Fluorphlogopite, Diisostearyl Malate, Phenyl Trimethicone, Dextrin Palmitate, Hydrogenated Castor Oil Isostearate, Iron Oxides (CI 77491), PEG-8 Dimethicone, Sorbitan Sesquiisostearate, Silica, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dextrin Palmitate/Ethylhexanoate, Synthetic Wax, Phenoxyethanol, Propanediol, Glyceryl Caprylate, Aluminum Dimyristate, Tin Oxide (CI 77861), Mica (CI 77019), Iron Oxides (CI 77492) [Pink Glitter] Dimethicone, Glass, Titanium Dioxide (CI 77891), Calcium Sodium Borosilicate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Diisostearyl Malate, Phenyl Trimethicone, Mica (CI 77019), Dextrin Palmitate, Hydrogenated Castor Oil Isostearate, PEG-8 Dimethicone, Sorbitan Sesquiisostearate, Synthetic Fluorphlogopite, Silica, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dextrin Palmitate/Ethylhexanoate, Synthetic Wax, Propanediol, Glyceryl Caprylate, Aluminum Dimyristate, Tin Oxide (CI 77861), Phenoxyethanol, Iron Oxides (CI 77492), Ultramarines (CI 77007), Red 30 (CI 73360) [Litch Brown] Mica (CI 77019), Talc, Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499), Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Iron Oxides (CI 77492), Phenyl Trimethicone, Nylon-12, Diisostearyl Malate, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Isostearyl Neopentanoate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Magnesium Myristate, Propanediol, Silica, Polybutene, Magnesium Stearate, Dimethicone, Lauroyl Lysine, Triethoxycaprylylsilane, Caprylic/Capric Triglyceride, Methicone, Titanium Dioxide (CI 77891)

Marka koreane HEIMISH është lançuar në vitin 2016 me produktet e kujdesit të lëkurës dhe ato kozmetike. Slogani i tyre është "Vlera më e madhe krijohet nga "normalja" dhe bukuria është brenda secilit prej nesh, jo nga zbukurimet e tepërta". Produkti më i shitur i markës është balmi pastrues HEIMISH All Clean Balm falë të cilit ju mund të pastroni thellësisht lëkurën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza menjëherë. 

HEIMISH Dailism Eye Palette Rose Memory

2,900 ALL 3,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI