HEIMISH Dailism Eye Palette, është një paletë e cila përbëhet nga tetë nuanca me formulim miks mat dhe me shkëlqim. Kjo për të pasur mundësi zgjedhjeje për ditët që makeup juaj duhet të jetë i lehtë dhe i shpejtë, apo më special për mbremje. Tekstura e këtyre ngjyrave është kremoze dhe pluhur, duke e bërë vërtetë të lehtë aplikimin në qepallat e syve. Me anë të  kë saj palete mudn të kompletoni një grim elegant dhe të sofistikuar me një larmi ngjyrash që i përshtaten të gjitha nuancave të lëkurës, sepse mundësitë krijuese janë të pakufishme! Paleta vjen në dy variante, dhe mund të  zgjidhni midis Nudie Coral (një përzierje e nuancave të tokës) dhe Nudie Rose (një përzierje e nuancave rozë dhe kafe).

Formula e saj është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*14g

Aplikojeni me furçë/duar mbi qëpallat e syve, dhe/ ose rreth tyre sipas dëshirës. Për një pamje më dinamike mund të aplikoni vetëm një nuancë, ose të miksoni të treja për një makeup më të gjallë!

Lista e plotë e përbërësve

Talc, Mica (CI 77019), Silica, Titanium Dioxide (CI 77891), Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Dimethicone, Phenyl Trimethicone, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Shorea Robusta Seed Butter, Magnesium Myristate, Nylon-12, Propanediol, Diisostearyl Malate, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate /Hexastearate/ Hexarosinate, Isostearyl Neopentanoate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Magnesium Stearate, Polybutene, Hydrogenated Lecithin, Methicone, Iron Oxides (CI 77492), Yellow 5 Lake (CI 19140), Iron Oxides (CI 77491), Yellow 6 Lake (CI 15985), Red 30 (CI 73360), Iron Oxides (CI 77499). May/may not contain: Tin Oxide (CI 77861), Iron Oxides (CI 77499), Ultramarines (CI 77007), Carmine (CI 75470).

Marka koreane HEIMISH është lançuar në vitin 2016 me produktet e kujdesit të lëkurës dhe ato kozmetike. Slogani i tyre është "Vlera më e madhe krijohet nga "normalja" dhe bukuria është brenda secilit prej nesh, jo nga zbukurimet e tepërta". Produkti më i shitur i markës është balmi pastrues HEIMISH All Clean Balm falë të cilit ju mund të pastroni thellësisht lëkurën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza menjëherë. 

HEIMISH Dailism Eye Palette

3,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI