I ndjeni sytë të lodhur? Gjatë ditës ju krijohen qeska poshtë syve? Qëndrimi për shumë orë të gjata para kompjuterit dhe telefonit po ju shkakton një pamje jo të këndshme të zonës së syve? Ju këshillojmë të provoni këto maska qetësuese të formuluara me ekstrakt trëndafili bullgar. Uji dhe ekstrakti nga ky trëndafil është shumë i njohur për vetitë e tij shëruese dhe rigjeneruese për lëkurën, falë përmbajtjes me vitamina dhe minerale të shumta. HEIMISH Bulgarian Rose Hydrogel Eye Patch ndihmojnë në zbehjen e rrathëve të zinj duke i dhuruar lëkurës freski, hidratim dhe një pamje më rinore.  Materiali unik dhe i përsosur që këto maska kanë prej hidro-xheli janë shumë elastike, duke lejuar esencën të depërtojë thellësisht në zonën rreth syve, duke i dhuruar përfitime sa më maksimale. Gjithashtu këto maska ofrojnë përmirësim të teksturës së lëkurës duke mbajtur kështu në kontroll vijat e holla dhe rrudhat. Falë aromës së ujit të trëndafilit teksa i mbani nën sy do të përjetoni një ndjesi çlodhjeje dhe relaksimi.

Formula e tyre është vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurë, si: alkool, paraben, silikon, sulfate.

* Këto maska gjithashtu mund të treten në ujë duke formuar kështu një esencë. Uji i trëndafilit bullgar ndihmon në hidratimin dhe shkëlqimin e lëkurës dhe përmirëson rrudhat në ballë, rreth syve, hundës dhe gojës.

*1.4gr x 60maska njëpërdorimshe për sytë

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni me aplikuesin dy maska hydrogel dhe vendosini në zonën poshtë syve. Mbajini për 20-30 min. Në temperatura të larta, këshillohet ta mbani produktin në frigorifer. Pas çdo përdorimi, kujdesuni ta mbyllni mirë kapakun e tij për të evituar tharjen e esencës që gjendet brenda tij.

Këto maska mund t’i aplikoni edhe në zona të tjera, si pjesa e ballit apo qafës nëse keni nevojë për hidratim të thellë dhe përmirësim të shenjave të moshës.

Përbërësit "magjik"

uji i trëndafilit bullgar

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Niacinamide, Chondrus Crispus (Carrageenan), Butylene Glycol, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Propanediol, Pentylene Glycol, Rosa Damascena Flower Water, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Centella Asiatica Extract, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ceratonia Siliqua Gum, Sucrose, Potassium Chloride, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Calcium Chloride, Allantoin, Tripropylene Glycol, Dipropylene Glycol, Cellulose Gum, Chondrus Crispus Powder, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Calcium Aluminum Borosilicate, Tin Oxide, Carmine, Calcium Lactate, Adenosine, Synthetic Fluorphlogopite, Titanium Dioxide, Disodium EDTA, Ethyl Hexanidiol, 1,2-Hexanediol, Chlorphenesin, Arginine, Fragrance

Marka koreane Heimish është lançuar në vitin 2016 me produktet e kujdesit të lëkurës dhe ato kozmetike. Slogani i tyre është "Vlera më e madhe krijohet nga "normalja" dhe bukuria është brenda secilit prej nesh, jo nga zbukurimet e tepërta". Produkti më i shitur i markës është balmi pastrues HEIMISH All Clean Balm falë të cilit ju mund të pastroni thellësisht lëkurën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza menjëherë. 

HEIMISH Bulgarian Rose Hydrogel Eye Patch

2,000 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI