Një fondatinë cushion (e aplikueshme me sfungjer) multifunksional që i ofron lëkurës, kujdesin ndaj diellit dhe mbulimin pa peshë me aplikim super të lehtë! Heimish Artless Perfect Cushion është i fomuluar me përbërës ushqyes si edhe me ekstart të trëndafilit dhe lule trumza, të cilët ndihmojnë në qetësimin dhe hidratimin e thellë të lëkurës si edhe ndriçojnë lëkurën për një përfundim natyral të përsosur që zgjat gjithë ditën. Gjithashtu, filtrat e tij mbrojtës SPF50+ PA++++ e mbrojnë lëkurën ndaj rrezeve të dëmshme UV të diellit. Fondatina kompakte cushion, përfshinë sfungjerin Mochi, një teknologji unike koreane e sfungjerit që pompon përmbajtjen vetëm kur shtypet, duke e mbajtur produktin më të freskët më gjatë. E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës,

*Nuanca 23 Cover Beige 
*13 g / 0.46 oz x 2 

E gjithë formula është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

 Ekstart i trëndafilit dhe lule trumza.

Lista e plotë e përbërësve

Water, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Salicylate, Cyclohexasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Niacinamide, Octocrylene, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Zinc Oxide, PEG-10 Dimethicone, Butylene Glycol, Sodium Chloride, Quaternium-18 Bentonite, Dimethicone, Rosa Canina Fruit Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Origanum Majorana Leaf Extract, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Chlorphenesin, Triethoxycaprylylsilane, Aluminum Hydroxide, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Adenosine, Parfum, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Geraniol, (+/-) Iron Oxides(CI77492, CI77491, CI77499)

Marka koreane Heimish është lançuar në vitin 2016 me produktet e kujdesit të lëkurës dhe ato kozmetike. Slogani i tyre është "Vlera më e madhe krijohet nga "normalja" dhe bukuria është brenda secilit prej nesh, jo nga zbukurimet e tepërta". Produkti më i shitur i markës është balmi pastrues HEIMISH All Clean Balm falë të cilit ju mund të pastroni thellësisht lëkurën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza menjëherë. 

HEIMISH Artless Perfect Cushion SPF 50+ PA+++ (+ Refill)

3,000 ALL 3,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI