Pastrues fytyre në trajtë balm.

Balmet e markës HEIMISH mbeten gjithmonë të preferuarit dhe bestseller në K-Beauty! HEIMISH All Clean Balm Mandarin pastron butësisht por në mënyrë shumë efektive makeup-in, sebumin e tepërt dhe filtrat e kremit mbrojtës ndaj diellit, duke e lënë lëkurën thellësisht të pastër. Ky balm është i formuluar me ekstrakt të mandarinës, për t'i ofruar lëkurës zbutje të teskturës dhe një pastrim shumë efektiv. Nga ana tjetër formulimi me ekstrakt të tumerikut, vaj të farave Moringa dhe ekstrakt të frutit Papaya i ofrojnë lëkurës gjallëri, pastrojnë thellësisht poret dhe mundësojnë hidratim të thellë. Ky balm pastrues ka një aromë natyrale dhe ofron aromaterapi teksa pastroni lëkurën. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës madje edhe ato sensitive. 

*120ml/50ml

Merrni një sasi të përshtatshme me spatul dhe aplikojeni në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke perfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Përbërësit "magjik"

ekstrkat mandarin, ekstrakt tumerik, vaj moringa, ekstrakt i frutit papaya

Lista e plotë e përbërësve

Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Synthetic Wax, PEG-8 Isostearate, Citrus Unshiu Fruit Oil, Citrus Junos Fruit Oil, Citrus Reticulata (Tangerine) Fruit Extract(0.01ppm), 1,2-Hexanediol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Artemisia Vulgaris Oil, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Leaf/Twig Oil, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Tocopheryl Acetate, Litsea Cubeba Fruit Oil, Laurus Nobilis Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Melia Azadirachta Leaf Extract, Eclipta Prostrata Extract, Glycerin, Corallina Officinalis Extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Water, Oleyl Alcohol, Octyldodecanol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ceramide NP, Butylene Glycol, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Tocopherol, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract

Marka koreane Heimish është lançuar në vitin 2016 me produktet e kujdesit të lëkurës dhe ato kozmetike. Slogani i tyre është "Vlera më e madhe krijohet nga "normalja" dhe bukuria është brenda secilit prej nesh, jo nga zbukurimet e tepërta". Produkti më i shitur i markës është balmi pastrues HEIMISH All Clean Balm falë të cilit ju mund të pastroni thellësisht lëkurën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza menjëherë. 

HEIMISH All Clean Balm Mandarin

1,450 ALL 2,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI