Nëse jeni duke kërkuar për një larës vajor për përdorim të përditshëm që t’ju pastrojë thellësisht lëkurën nga make-up apo papastërtitë e tjera, por njëkohësisht të ruajë nivelin e hidratimit në të, ju prezantojmë me HARUHARU WONDER Black Rice Deep Cleansing Oil nga marka më e re HARUHARU WONDER. Ky larës është i formuluar me 9 lloje vajrash me origjinë 100% bimore, si vaj i ekstraktit të orizit të zi (Rice Bran Oil), vaj ulliri, vaj makadamie, vaj i farave të luleve të diellit, vaj Jojoba dhe Vitaminë E, kombinim i cili përveçse siguron pastrim të thellë bën të mundur gjithashtu edhe një eksfolim shumë të butë të lëkurës. Ky larës nuk përmban fragrancë apo vajra esencialë, pra është një larës vajor ideal për lëkurat sensitive, pasi nuk shkakton aspak irritim në lëkurë apo në zonën e syve. I përshtatshëm për të gjitha tipologjitë e lëkurës, kryesisht ato të thata dhe sensitive.

Formula e saj është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, sulfate, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës HARUHARU WONDER, ka certifikatë “VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE”

*150ml

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke perfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Përbërësit "magjik"

9 lloje vajrash me origjinë 100% bimore,  vaj i ekstraktit të orizit të zi (Rice Bran Oil), vaj ulliri, vaj makadamie, vaj i farave të luleve të diellit, vaj Jojoba, Vitaminë E

Lista e plotë e përbërësve

Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Sorbeth-30 Tetraoleate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Tocopherol, Ethylhexylglycerin

HARUHARU WONDER er është një markë koreane e kujdesit për lëkurën, e themeluar me qëllimin për të ofruar zgjidhje të përditshme për kujdesin e lëkurës duke përdorur përbërës natyralë dhe inovativë. Emri "Haruharu" në koreanisht do të thotë "çdo ditë", duke reflektuar qëllimin e markës për të përmirësuar cilësinë e lëkurës çdo ditë.  Marka është veçanërisht e njohur për linjën e saj të produkteve të bazuara në ekstrakte të orizit të zi, të cilat janë të pasura me antioksidantë dhe ushqyes të cilët ndihmojnë në rigjenerimin dhe mbrojtjen e lëkurës. Një nga produktet më të njohura është "Black Rice Hyaluronic Toner," i cili kombinon fuqinë e orizit të zi me acidin hialuronik për të ofruar hidratim të thellë dhe përmirësim të elasticitetit të lëkurës. HARUHARU WONDER përpiqet të jetë një markë ekologjike dhe e qëndrueshme. Paketimi i produkteve është dizajnuar për të qenë miqësor me mjedisin dhe për të reduktuar mbeturinat. Marka gjithashtu është e përkushtuar të përdorë përbërës të pastër dhe të sigurta për lëkurën, duke shmangur kimikatet e dëmshme dhe substancat sintetike që mund të shkaktojnë irritime ose alergji. Një tjetër aspekt dallues i HARUHARU WONDER është përqendrimi i saj në shkencën dhe inovacionin. Ata përdorin teknologji të avancuara për të maksimizuar efektivitetin e përbërësve natyralë dhe për të zhvilluar formula unike që ofrojnë rezultate të dukshme. Kjo përfshin përdorimin e metodave të fermentimit për të rritur biodisponibilitetin dhe përthithjen e përbërësve aktivë në lëkurë. Përveç përbërësve të fuqishëm dhe formulave inovative, HARUHARU WONDER gjithashtu thekson rëndësinë e përvojës së përdoruesit. Produktet e tyre kanë tekstura të këndshme dhe aroma natyrale që e bëjnë rutinën e kujdesit për lëkurën një moment të këndshëm dhe relaksues në ditën tuaj. 

 

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

HARUHARU WONDER Black Rice Deep Cleansing Oil

1,800 ALL 2,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI