GOODAL Green Tangerine Vita C Dark Spot Care Sun Serum, ështe produkti më i veçantë i cili i është bashkuar më në fund koleksionit tonë të "KORAL SECRETS"! Një “Serum” i lehtë, që synon të ndihmojë në zbehjen njollave të errëta, duke mbrojtur njëkohësisht lëkurën nga rrezet UV të diellit. SPF Green Tangerine Vita C Spot Care është e mbushur me përbërës të veçantë për lëkurën si: niacinamide, vitaminë C dhe 2.7% ekstrat i frutit tangerine (një agrum aziatik), për të krijuar një trajtim me shumë veprime për lëkurën. Fruti tangerine (një agrum aziatik), i nxjerrë me anë të metodës të flluskës së ajrit që ekstraktohet në 25 gradë për 120 orë, do të ndihmojë në njëtrajtësim të tonit të lëkurës dhe zbehje të hiperpigmentimit. Nga ana tjetër, përmbajtja me 2% niacinamide do t’i dhurojë lëkurës një pamje plot rrezatim, duke ndihmuar minimizimin e dukjes së poreve dhe mbajtjen në kontroll të sebumit. Një SPF shumë e lehtë në konsistencë xheli, e cila përthithet lehtësisht nga lëkura pa e rënduar dhe pa lënë njollë të bardhë. E përshtatshëm për të gjithë tipet e lëkurës, kryesisht të yndyrshme si edhe atë sensitive. 

Formula e saj është hipoalergjike, pa përbërës irritues, dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: paraben, triclosan, ngjyrues artificial, fragrancë artificiale, formaldehyde, oxybenzone, dhe alkool.

*50ml

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Përpara përdorimit tundeni mirë shishen dhe aplikoni disa sprucime në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

green tangerine, viaminë C,

Lista e plotë e përbërësve

Water,Alcohol,Phenethyl Benzoate,Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate,Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,Citrus Tangerina (Tangerine) Extract,Dibutyl Adipate,Ethylhexyl Triazone,Niacinamide,Silica,Propylheptyl Caprylate,Methylpropanediol,Arbutin,Caprylyl Methicone,Polymethylsilsesquioxane,Hexyl Laurate,Isoamyl p-Methoxycinnamate,Polysilicone-15,Xylitol,Pentylene Glycol,1,2-Hexanediol,Dibutyl Lauroyl Glutamide,C18-21 Alkane,Hydroxyethyl Urea,Dibutyl Ethylhexanoyl Glutamide,Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer,Sodium Acrylates Crosspolymer-2,Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate,Butylene Glycol,C30-45 Alkyldimethylsilyl Polypropylsilsesquioxane,Hydroxyacetophenone,Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil,Allantoin,Dipotassium Glycyrrhizate,Tromethamine,Citrus Limon (Lemon) Peel Oil,Ascorbyl Glucoside,Disodium EDTA,Cynanchum Atratum Extract,Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil,Cananga Odorata Flower Oil,Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil,Eucalyptus Globulus Leaf Extract,Ethylhexylglycerin,Althaea Rosea Flower Extract,Tocopherol

GOODAL është një markë koreane e përkujdesjes së lëkurës shumë e njohur në Azi dhe prej vitesh në Perëndim! Emri i së cilës është krijuar nga bashkimi i fjalëve Good (e mirë) + All (gjithçka). Marka është themeluar dhe krijuar në vitin 2011, për të krijuar dhe prodhuar produkte me formulime të përqëndruara nga përbërës natyralë të bimë shumë të veçanta, bimë egra të rritura në pyjet e Amazonës! Nga këto bimë janë nxjerrë vajra esencialë në procesin e fermentimit të tyre, falë teknologjisë së lartë që vetë marka ka investuar! Këta përbërës, kultivohen në sezone të ndryshme në Kore, nga verërat e nxehta dhe të lagështa, deri në dimra të ftohta. Përbërësi kyç i markës GOODAL, janë ekstrakti i nxjerrë nga qitro jeshile, e quajtur green tangerine, i pasura me 10 herë më shumë vitaminë C se agrumet e zakonshme, vitaminë P e cila është sintetizuese e kolagjenit, duke e mbrojtur lëkurën nga radikalet e lira, dhe përbërës të tjerë aktivë, për t’i ofruar lëkurës përfitime mbresëlënëse! Filozofia e markës GOODAL, e thotë më së miri: “Ofrojini lëkurës tuaj gjithçka të mirë ajo ka nevojë!”

GOODAL Green Tangerine Vita C Dark Spot Care Sun Serum

1,850 ALL 3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI